MŪZIKAS JAUNUMI

GRĀMATA

Lia Guļevska. Aleksandrs Grīva. Skaņas karalis

Jumava, 2024

Leģendārs skaņu režisors, skaņu ierakstu firmas “Melodija” mākslinieciskais vadītājs ne tikai Rīgā, bet arī Tallinā un Viļņā, platēs iemūžinājis R. Paula, ­“Zodiaka”, E. Liepiņa un daudzu citu izcilu dziedātāju sniegumu, režīma ­degungalā Maskavā restaurējis Lūcijas Garūtas aizliegtās kantātes “Dievs, Tava zeme deg” pirmatskaņojumu, vadījis skaņu režijas meistarklases arī ­ārzemēs, cietis pasūtījuma avārijā, taču palicis dzīvs. Aleksandra Grīvas darbs un ­dzīve — viņa paša un daudzu izcilu laikabiedru, arī jaunāko kolēģu atmiņās ­“Aleksandrs Grīva. Skaņas karalis”.

CD

Nacionālo bruņoto spēku orķestris. Latvijas kara orķestru marši 1918-1940

Nacionālie bruņotie spēki, 2017

Kaujas maršs “Latvju varonis” ; 5.Cēsu kājnieku pulka maršs ; Fanfaru maršs Nr.3 ; Latgales artilērijas pulka maršs ; Jātnieku pulka parādes maršs “Rikšu maršs” ; Apsveikšanas maršs Nr.1 ; Parādes maršs ; maršs “Līdumnieks” ; Latvju maršs ; maršs “Sveika Rīga” ; Latvju karavīru maršs” ; 8. Daugavpils kājnieku pulka maršs ; maršs “Braslas krodziņā” ; Maršs ; Sveikšanas maršs ; maršs “Vienība” ; Latvijas nacionālais maršs ; Ģenerāļa Baloža parādes maršs ; maršs “Juhaidī un juhaidā” ; Triumfa maršs “Uzvaras diena”.

NOTIS

Anda Dēliņa, Evelīna Dombrovska. Ar dziesmu sirsniņā. Dziesmas un rotaļas pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. 1. daļa. Rudens un ziema

RaKa, 2024

Krājumu veido autoru dziesmas un rotaļas, kas piemērotas pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Tās apkopotas gadalaiku secībā. Pirmā daļa sākas ar satikšanās dziesmām, kas aktuālas mācību gada sākumā, turpinās ar dziesmām, kas veltītas rudens noskaņām, rudenīgam ceļam, ziemas atnākšanai un ziemassvētkiem. Dziesmas ir sižetiskas, piemērotas uzvedumu veidošanai. Tās rosina vērot norises dabā. Krājuma autores ir pirmsskolas un sākumskolas mūzikas skolotājas un dziesmas pamatā izmantotas viņu nodarbībās. Krājums būs vērtīgs ieguvums pirmsskolas un sākumskolas pedagogiem, bērnu ansambļu vadītājiem un muzicējošiem vecākiem. Tā otrā daļa veltīta pavasarim un vasarai.

KATALOGĀ

Anda Dēliņa, Evelīna Dombrovska. Ar dziesmu sirsniņā. Dziesmas un rotaļas pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. 2. daļa. Pavasaris un vasara

RaKa, 2024

Krājuma otrajā daļā apkopotas pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem piemērotas dziesmas, kas saistītas ar pavasara un vasaras tematiku, kā arī ir nodaļas ar dziesmām pašiem mazākajiem, dziesmām māmiņām, ģimenes un draugu svētkiem. Muzikālo materiālu papildina rotaļas. Ari šīs dziesmas ir sižetiskas, piemērotas uzvedumu veidošanai un rosina vērot norises dabā. Krājuma autores ir pirmsskolas un sākumskolas mūzikas skolotājas un dziesmas pamatā izmantotas viņu nodarbībās. Pirmā krājuma daļa bija veltīta rudenim un ziemai. Krājums būs vērtīgs ieguvums pirmsskolas un sākumskolas pedagogiem, bērnu ansambļu vadītājiem un muzicējošiem vecākiem.

Alfrēds Kalniņš. Dziesmas balsij un klavierēm

Musica Baltica, 2001

Alfrēds Tučs. Latviešu tautas dziesmas akordeonam

Liesma, 1975