Mūzikas jaunumi II

GRĀMATAS

Elita Mīlgrāve. Mikrofons

MicRecPM, 2024

Elita Mīlgrāve uzrakstījusi grāmatu “Mikrofons” par saviem līdzšinējiem dzīves līkločiem. Grāmata atspoguļo Elitas darba un privāto dzīvi, kas savijušas vienotā veselumā, tāpēc saturs ir ļoti cilvēcisks un privāts. Aprakstītie aizkulišu notikumi, personīgie pārdzīvojumi un saskarsme ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem grāmatai piešķir intīmu gaisotni. Sekojot līdzi aizraujošām epizodēm no bērnības, skolas un augstskolas gadiem, darba gaitām “Latvijas Radio” un savā biznesā, atklājas Elitas izaugsme un personības veidošanās, apņēmība un neatlaidība sasniegt mērķus un izmantot dzīves dotās iespējas. Grāmata atklāj Elitas ceļu no provinces pilsētas meitenes sapņiem līdz sasniegtajām virsotnēm savās dzīves misijās. Tas ir stāsts par neatlaidību un dzīvessparu, piedzīvotiem zaudējumiem un kļūdām gan biznesā, gan personīgajā dzīvē. Iedvesmojoša lasāmviela tiem, kas pēta spilgtas personības, kam interesē mūzikas industrijas “virtuve”, arī tiem, kas meklē personīgās liecības no padomju laikiem, atmodas un vēsturiskajiem 90. gadu notikumiem.

Steve Rochinski. Harmony 4. Workbook

Berklee College of Music, 2021

Materiāls PDF formā. Resurss pieejams klātienē no bibliotēkas datora.

NOTIS

Latviešu dziesmas bērniem. 3. daļa

MicRec, 2024

Jaunajā izdevumā līdzās Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, Laura Reinika, Jāņa Lūsēna, Martas Ritovas, Lauras Polences, Ulda Marhileviča, Guntara Rača un citu mūsdienu autoru dziesmām, iekļauts arī paprāvs skaits klasisko Arvīda Žilinska dziesmu, kā arī tautasdziesmas, rotaļas un pat Emīla Dārziņa skaņdarbs. Grāmatā atradīsiet notis dziesmām no Dzeguzītes, Tutas, Ričija Rū, kā arī bērnu vokālo studiju RASA, Kukuragi un Kukaiņi repertuāra. Cita starpā atradīsiet arī Imanta Pauras un Pētera Brūvera traģikomiskās dziesmas “Pieci mazi kukainīši” notis, kā arī Laumas Kazakas dziesmas “Gliemezītis” nošu pirmpublicējumu. Skaņdarbu “Gliemezītis” populāru padarīja jaunais un talantīgais dziedātājs Georgs Rukmanis-Počs, kurš to atskaņoja grupas “bet bet” ar Pasākuma Foruma izcilības balvu apbalvotajā gadumijas koncertu sērijā.

CD

Etnogrupa “Ogas” sadarbībā ar Daci Melbārdi. Laikarati

Lauska, 2023

Saturs: 1. Ai, bagāti Ziemassvētki ; 2. Lec, ķekati, kur lekdami ; 3. Kū as devu šyupeļame ; 4. Apkārt kalnu saule teka ; 5. Jānīt’s stāvēj’ kalnīnāi ; 6. Jānīšami treju vārtu ; 7. Miķelītis šurp nākdamis ; 8. Mārtiņ’ gailīš’ ; 9. Sidrabiņa lietiņš lija