Mūzikas stundā Mocarta efekts

MŪZIKAS STUNDA ĢIMENEI “MOCARTS, MOCARTS, MOCARTS !” (1)

Sestdien, 27.janvārī, plkst. 13.00 Mūzikas bibliotēkā izglītojoši izklaidējoša nodarbība pirmsskolas vecuma bērniem “Mūzikas stunda ģimenei”.  Šoreiz par Mocarta mūziku jeb Mocarta efektu.

 Vai tiešām Mocarta mūzikai piemīt īpaša ietekme, uzzināsim mūsu nodarbībā. Mocarta mūzikas pavadījumā dejosim un ritmizēsim, noskaidrosim vai brīnumbērni dzīvoja  tikai sen senos laikos jeb dzīvo arī mūsu vidū.

Zinātnieku, mediķu un psihologu pētījumi no visas pasaules pierāda, ka austriešu komponista Volfganga Amadeja Mocarta (1756 – 1791) mūzika,  salīdzinot ar citu komponistu radīto,  ir pati dziedinošākā. Tās klausīšanās atstāj iespaidu pat uz dzīvniekiem un augiem, palīdz atveseļoties pēc dažādām slimībām. Standarta „IQ testi” fiksē reālu intelekta paaugstināšanos cilvēkiem pēc tieši Mocarta mūzikas klausīšanās. Amerikāņu zinātnieku pētījumi parādīja, ka vien 10 minūšu Mocarta klaviermūzikas klausīšanās paaugstināja IQ vidēji par 8-10 vienībām.

Mūzikas stunda notiek reizi mēnesī no septembra līdz maijam. Izzinošās nodarbības mērķis ir  mācīties klausīties mūziku, iepazīt instrumentus, komponistus, dažādu skaņdarbu stilus. Dalībnieku vecums 3-6 gadi.

 

Pasākums ir bez maksas, nav jāpiesakās.  

 

Vairāk informācijas:
Inga Aulmane
Ventspils Mūzikas bibliotēkas vadītāja
tālr. 22030871
inga.aulmane@ventspils.lv

23.01.2024.

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook