Nacionālo Skaļās lasīšanas sacensību Ventspils reģionālais fināls

65

28.maijā plkst.12.00 Pārventas bibliotēkā, Tārgales ielā 4, norisināsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu un jauniešu literatūras centra organizēto Nacionālo Skaļās lasīšanas sacensību Ventspils un Ventspils novada reģionālais fināls. Tā mērķis ir noskaidrot Ventspils reģiona – pilsētas un novadu skolu – labāko lasītāju 5. klašu skolēnu vidū. 28. maijā Pārventas bibliotēkā uz reģiona finālu gaidām 18 lasītājus no 11 Ventspils pilsētas un novada skolām un viņu atbalstītājus.

Skaļās lasīšanas konkurss visā Latvijā tika uzsākts 2017. gadā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas iniciatīvu, ideju aizgūstot no Nīderlandes, kura konkursu valsts mērogā realizē jau vairāk nekā 20 gadus.

28. maijā tiks noskaidrots, skolēns un viņa pārstāvētā skola, kas pārstāvēs Ventspils reģionu Nacionālās Skaļās lasīšanas nacionālājā finālā šī gada 24. septembrī. Nacionālā fināla uzvarētājs iegūst savai skolai ceļojošu kausu un Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktora titulu.

Pasākumu 28. maijā kuplinās Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņu muzikālie priekšnesumi.

Skaļās lasīšanas sacensības noris piekto gadu, pirmos divus gadus konkursa norise notika klātienē, bet pēdējos divus – attālināti, vērtējot iesūtītus lasījumu video. Dalībai sacensībās 5. klašu skolēni tiek aicināti izvēlēties sev tuvu grāmatu un lasījumam sagatavot saistošu trīs minūšu fragmentu. Šogad lasīšanas konkurss noritēs klātienē, un uzvarētāju vērtēs žūrija: Starptautiskas Rakstnieku un tulkotāju mājas vadītaja Andra Konste, izdevniecības “Latvijas Mediji” redaktore Līva Kukle, Herberta Dorbes muzeja “Senču putekļi” vadītāja Inese Aide, Ventspils Jauniešu mājas vadītājs, Ventspils Izglītības pārvaldes speciālists Kristians Jacevičs un Latvijas Neredzīgo biedrības žurnāla “Rosme” Braila raksta redaktore Inita Ozoliņa.

Informācijai:
Vita Ozola
Pārventas bibliotēkas
vecākā bibliotekāre darbā ar bērniem un jauniešiem
vita.ozola@ventspils.lv