Nodarbība vecākiem “Montesori pedagoģija bērna attīstībai”

555_gb-(10)_web

Piektdien, 22. septembrī, plkst. 17.00 Ventspils Galvenā bibliotēka aicina uz iepazīšanās nodarbību “Montesori pedagoģija bērna attīstībai”. Nodarbību vadīs audiologopēde, Montesori pedagoģe Daina Gorobeca. Pasākums notiek programmas “Ventspils – mazulim draudzīga pilsēta” ietvaros.

Marija Montesori, itāļu ārste un pedagoģe, 20. gs. sākumā izstrādāja jaunu alternatīvās izglītības metodi, kas sekmē bērna pašattīstības procesu. Montesori pedagoģijas moto: „Palīdzi man to izdarīt pašam!”. To izmantojot, tiek attīstītas audzēkņu maņas, pirkstu veiklība un kustību koordinācija, apgūti matemātikas pamati, pilnveidota valoda, apgūta rakstīt un lasīt prasme.

Sākotnēji Montesori metode tika izmantota bērniem ar īpašām vajadzībām, bet situācija laika gaitā mainījās, secinot, ka Montesori pašattīstības metode ir ieteicama visiem bērniem.

Šoruden jaunajiem vecākiem vēl notiks sekojoši pasākumi:
20. oktobrī, plkst. 17.00 “Profesija- mamma”.
Tikšanās ar krūts ēdināšanas speciālisti un dūlu Janu Biezo.
10. novembrī, plkst. 17.00 “Kā palīdzēt mazulim, ja viņš saslimis”.
Ģimenes ārstes, homeopātes, Latvijas Ārstu biedrības viceprezidentes Dr. Ilzes Aizsilnieces lekcija

Decembra sākumā ir iecerēta praktiska nodarbība māmiņām kopā ar mazuļiem Ziemassvētku rotājumu izgatavošanā. Sekojiet informācijai!

Programmas “Ventspils – mazulim draudzīga pilsēta” ietvaros Ventspils bibliotēka, pateicoties pašvaldības finansiālajam atbalstam, piedāvā bezmaksas lekcijas, kuru tematiku un lektorus var ieteikt mazuļu vecāki.

Informāciju sagatavoja:
Vija Baško
Ventspils Galvenās bibliotēkas
Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītāja
vija.basko@ventspils.lv
tālr. 63623231