Norisināsies Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību Ventspils reģiona fināls

NACIONĀLĀ SKAĻĀS LASĪŠANAS SACENSĪBA VENTSPILS REĢIONA FINĀLS 2024 (2) (1)

Sestdien, 27. aprīlī, plkst. 12.00 Ventspils Bērnu bibliotēkā norisināsies Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību Ventspils reģiona fināls, kurā tiksies trīspadsmit 5. klašu skolēni no Ventspils pilsētas un novada skolām, lai cīnītos par čempiona titulu un tiesībām pārstāvēt reģionu Kurzemes starpfinālā, no kura tālāk nacionālajam finālam izvirzīs trīs finālistus.

 Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību pirmsākumi Latvijā meklējami 2017. gada septembrī. Tā ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra iniciatīva. Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības ir konkurss 11–12 gadus veciem zēniem un meitenēm, lai veicinātu bērniem interesi par lasīšanu un grāmatām. Sacensības radušās Nīderlandē pirms vairāk nekā 20 gadiem.

Ventspils reģiona fināla uzvarētāju noteiks trīs žūrijas locekļi. Žūrija vērtēs dalībnieka dikciju, lasīšanas tempu, spēju aizraut auditoriju un veidot emocionālu kontaktu, prasmi izmantot savu balsi.

Sacensības norisinās četrās kārtās – vietējā skolas (bibliotēkas) līmenī, reģiona finālā, starpfinālā Kurzemē un nacionālajā finālā Rīgā. Nacionālā fināla uzvarētājs iegūs Latvijas Republikas Lasīšanas čempiona titulu un uz gadu kļūs par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru – iedvesmotāju. Direktora pienākumos ietilpst piedalīšanās dažādos pasākumos, bērnu literatūras un bibliotēku pakalpojumu vērtēšana, viedokļa paušana medijiem. Uzvarētās saņems trofeju, kas gadu atradīsies skolā, kuru skolēns pārstāv.

Ventspils reģiona lasīšanas sacensību norisi atbalsta Ventspils dizaina darbnīca “RADE”, Kino Rio, Olimpiskais centrs “Ventspils”, SIA “Diana Sveces” un grāmatnīca “Globuss”.

 

Informācijai:
Inga Markule
Ventspils bibliotēka
Bērnu bibliotēkas vadītāja
Tālr.: 63627361
inga.markule@ventspils.lv

23.04.2024.

 

Nav neviena komentāra, esi pirmais!

Pievieno komentāruIesūtot un publicējot informāciju Ventspils bibliotēka, Jūs nododiet Ventspils bibliotēkai visas tiesības šīs informācijas izmantošanā. Ventspils bibliotēka patur tiesības dzēst komentārus. Jūsu e-pasts tiek izmantots tikai pārbaudes nolūkos, tas netiks izpausts.