Noskaidrotas 2023. gada lasītākās grāmatas Ventspils bibliotēkās

1

Ventspils bibliotēkā apkopoti dati par aizvadītā gada lasītākajām grāmatām kopumā un katrā no bibliotēkas filiālē atsevišķi.

Aizvadītajā gadā Ventspils bibliotēku lasītāji visvairāk lasīto grāmatu trijniekā ierindojuši amerikāņu rakstnieces Keitas Vaitas kriminālromānu “Leikdžordžas slepkava”, vācu rakstnieces Neles Noihausas kriminālromānu “Mūžīgā draudzībā” un latviešu autores Daces Rukšānes jaunāko romānu “Džikī”.

10 pērn lasītāko grāmatu topā ir vēl divi Vaitas kriminālromāni – “Nejaušā tikšanās” ierindojusies 5. vietā, bet “Līgava” – 8. vietā. Ceturtā lasītākā grāmata ir godalgotā angļu kriminālromānu autora Krisa Vitekera darbs “Mēs sākam no beigām”.

6. vietā lasītāji ierindojuši grāmatu “Atlants”. Tās autore ir slavenā īru rakstniece Lūsinda Railija, kuras romānu cikls “Septiņas māsas” ir globāls fenomens. Pēc rakstnieces nāves viņas iecerēto grāmatu “Atlants” pabeidzis viņas vecākais dēls Harijs Vitekers.

Lasītāko grāmatu desmitniekā ir vēl divas latviešu autoru grāmatas – Jurģa Liepnieka kriminālromāns “Mans nabaga pirāts” ir septītā lasītākā, bet 9. vietā ierindojies Vaira Ozola romāns “Pazudusī meita”. Grāmatu topu noslēdz populārās amerikāņu rakstnieces Noras Robertsas romāns “Es paņemšu visu…”.

Latviešu autoru grāmatas

No latviešu autoru grāmatām bez tām trim, kas iekļuvušas kopējā lasītāko grāmatu topā, Ventspils bibliotēku lasītāji vēl aizvadītajā gadā iecienījuši Daces Judinas grāmatas – latviešu autoru grāmatu topā 4. vietā ir sērijas “Izmeklē Anna Elizabete” 18. grāmata “Sešas pēdas”, bet 9. vietā – tās pašas sērijas 17. grāmata “Viņš vairs neatgriezīsies”. Piektā lasītākā starp latviešu autoru grāmatām ir Mērijas Elizabetes Kalniņas romāns “Uguns un pulveris”, bet 6. vietā ir Armanda Pučes darbs par Raini “Ar baltiem cimdiem jeb Artura Nagliņa brīnišķīgie piedzīvojumi”. 7. un 8. vietā ir divu ventspilnieču sarakstīti darbi – Karīnas Račko romāns “Es neesmu tava” un Ilonas Balodes “Ielu muzikantu piezīmes”. Latviešu autoru darbu topu noslēdz Gunta Tālera detektīvromāns “Grēksūdzes noslēpums”.

Lasītākās bērnu grāmatas

Apkopojot datus par lasītākajām bērnu grāmatām visās pilsētas bibliotēkās, priekšgalā izvirzījusies poļu rakstnieces Annas Oņihimovskas grāmata “Klimpas kungs un burinieks”. 2. vietā jaunie lasītāji ierindojuši Daces Meieres tulkoto katalāņu rakstnieces Rosio Boniljas grāmatu “Kaimiņi. Stāsts par kādu apkaimi”, bet 3. vietā ir igauņu autores Trīnu Lānas grāmata “Skeleta Juhana gaitas”.

Populārāko bērnu grāmatu topā vēl ir Anetes Meleces grāmata “Pazudušais miedziņš”, Ievas Samauskas pasaka “Soliņš un miskaste”, Aivara Neibarta dzejas krājums “ŅAUdiena.rrr”, igauņu rakstnieces Aino Pervikas grāmata “Burmemme”, lietuviešu autores Vitalijas Maskvītes darbs “Bete un lidojošā dzimšanas dienas dāvana”, Dainas Tabūnas stāsts “Lasis Stasis un Atlasijas okeāns” un Rebekas Lukošu bilžu grāmata “Nepaklausīgais vectēvs”.

Lasītākās grāmatas filiālēs

Atšķirīgas ir katras bibliotēkas filiāles lasītāju iecienītākās grāmatas. Galvenās bibliotēkas apmeklētāji priekšroku devuši divām Keitas Vaitas grāmatām “Leikdžordžas slepkava” un “Nejaušā tikšanās”, kā arī Jurģa Liepnieka “Mans nabaga pirāts”. Pārventas bibliotēkā visvairāk lasīta Daces Rukšānes “Džikī”, Lūsindas Railijas “Atlants” un Krisa Vitekera “Mēs sākam no beigām”.

Savukārt Gāliņciema bibliotēkas lasītāji visbiežāk izvēlējušies vācu rakstnieces Romijas Hausmanes debijas romānu – trilleri “Mīļais bērns”, amerikānietes Noras Robertsas romānu “Naktsdarbs” un zviedru rakstnieces Frīdas Šibekas romānu “Grāmatnīca pie Temzas”.

Bērnu bibliotēkas lasītāji aizvadītajā gadā devuši priekšroku igauņu autores Trīnu Lānas grāmatai “Skeleta Juhana gaitas”, vēl vienas igauņu rakstnieces Rēli Reinausas grāmatai “Kā mans tētis atrada sev sievu” un poļu rakstnieces Annas Oņihimovskas darbam “Klimpas kungs un burinieks”.

Ventspils Augstskolas bibliotēkas lasītāji iecienījuši Vaira Ozola romānu “Pazudusī meita”, angļu rakstnieces Sāras Pīrsas kriminālromānu “Sanatorija” un latviešu rakstnieces Ingunas Dimantes grāmatu “Melno kleitu čuksti”.

Mūzikas bibliotēkā visvairāk pērn lasīta Marinas Gribinčikas “Mūzikas virtuve mazajiem profiņiem” un divi mūzikas skolotājas Ivetas Brikmanes darbi “Septiņi stāsti par notiņām” un “Pa pēdām notiņām”. Savukārt Medicīnas bibliotēkā lasītākās grāmatas ir bijušas Tatjanas Poļakovas romāns krievu valodā “Kad es atgriezīšos”, Daces Judinas “Sešas pēdas” un Frīdas Šibekas “Grāmatnīca pie Temzas”.

Vairāk informācijas:
Kristīne Duļbinska
Ventspils bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob. +37127020754
kristine.dulbinska@ventspils.lv