Noslēgušies datorzinību kursi „Cik ilgi var nezināt?”

IMG_7783

26. aprīlī Bibliotēku nedēļas ietvaros Pārventas bibliotēkā notika datorzinību kursu „Cik ilgi var nezināt?” noslēguma pasākums, kas kopā pulcēja 105 kursu dalībniekus.

7 mēnešus Ventspils Galvenās bibliotēkas mācību centrā reizi nedēļā (no pirmdienas līdz ceturtdienai) uz pusotru stundu garām apmācībām ik dienu ieradās aptuveni 30 personas, lai apgūtu datorprasmes un citas iemaņas mūsdienu tehnoloģiju plašajā pasaulē. Apmācību kursi notika grupām latviešu un krievu valodā cilvēkiem ar un bez priekšzināšanām datorzinībās.

Nodarbību tēmas kopā ar pasniedzēju izvēlējās kursu dalībnieki, jau mācību gada sākumā informējot par viņiem aktuālām tēmām, kas saistītas ar datoru, mobilo telefonu, planšetdatoru un interneta lietošanu. Šo 7 mēnešu laikā tika apgūtas prasmes e-pasta lietošanā, rēķinu saņemšanā, internetbankas un e-pakalpojumu izmantošanā, kā arī iegūtas zināšanas sociālo tīklu lietošanā, piemēram, Facebook.com un Ok.ru. Populāra kursu tēma bija arī aplikāciju (WhatsApp, Waze u.c.) izmantošana viedtālruņos.

Kursu dalībnieki atzina, ka nodarbības bijušas ļoti noderīgas, kā arī atzinīgi vērtē iespēju iziet sabiedrībā, satikt nodarbību laikā savus draugus un paziņas, kā arī iepazīt jaunus draugus. “Man ļoti viss patika un interesēja, pasniedzēja bija ļoti saprotoša un atsaucīga,” par kursiem stāsta Lilija, kura tos apmeklē jau otro gadu. Arī Ieva atzīst, ka kursos ieguvusi daudz jaunu, vērtīgu zināšanu un priecājas, ka šī ir iespēja satikt citus cilvēkus, kuri arī vēlas iemācīties ko jaunu. Viņa piebilst, ka labprāt kursus apmeklēs arī turpmāk.

Datorzinību kursu jaunā sezona tiks uzsākta 2018. gada oktobrī.

Informāciju sagatavoja:
Līga Rūde
Ventspils bibliotēkas
Komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste
liga.rude@ventspils.lv