Notiks Agneses Irbes grāmatas “Principiāla dzīvības aizsardzības ētika” prezentācija

19dec_Agnese Irbe IG

Otrdien, 19. decembrī, plkst. 18.00 Ventspils Galvenās bibliotēkas pasākumu zālē viesosies Agnese Irbe, lai prezentētu grāmatu “Principiāla dzīvības aizsardzības ētika” un tiktos ar lasītājiem.

Izmantojot gan konceptuāli analītisko, gan arī ilustratīvo piemēru pieeju, grāmatā argumentēti aizstāvēta pozīcija, ka nolūks nogalināt un tīšs uzbrukums cilvēka dzīvībai vienmēr ir morāls pārkāpums. Tīšas nogalināšanas aizliegums neparedz nekādus izņēmumus – ne cilvēku nepilnīgu attīstību vai konkrētu spēju trūkumu, ne viņu nodarījumus, ne lielāka kopējā labuma aprēķinu. Cieņa pret cilvēka dzīvību un tās neaizskaramība aizstāvēta kā morāles pamatprincips sekulārā pasaules uzskatā. Šī tēze grāmatā izvērsta četrās nodaļās, kas secīgi apskata mākslīgos abortus, eitanāziju, nāvessodu un nogalināšanu kara laikā. Pēdējā nodaļa veltīta dzīvnieku morālajam statusam, skaidri novelkot robežu starp aspektiem, kuros citas dzīvas būtnes līdzinās cilvēkiem, un aspektiem, kuros tās fundamentāli atšķiras.

Agnese Irbe (dzimusi Gaile, 1976) ir sengrieķu valodas filologs, antīko zinātņu doktore. Izdevusi dzejoļu krājumu “Tā gaisma” (1991), krājumu “Hipokratiskie raksti. Izlase” (2003) un bilingvālu Epikūra tekstu tulkojumu “Vēstules. Atziņas. Fragmenti” (2007), abus pēdējos sadarbībā ar Aiju van Hofu. Darbojas publicistikā kopš 1996. gada. Līdzdibinājusi un vada Rietumu tradicionālajai filozofijai, konservatīvismam un kultūrkritikai veltītu tīmekļa portālu www.telos.lv.

Grāmatu izdevusi biedrība “Žaņa Libkes memoriāls”. Pasākuma laikā tiks nodrošināta iespēja iegādāties grāmatu.

Vairāk informācijas:
Kristīne Duļbinska
Ventspils bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob. +37127020754
kristine.dulbinska@ventspils.lv