Novembrī gaidāma loterija un viktorīna par “obligāto vasaras literatūru”

Kanons (1)

Šovasar Ventspils bibliotēkas lasītājiem, kā arī bibliotēkas darbiniekiem pieteikts izaicinājums: apgūt “obligāto vasaras literatūru” – Latvijas kultūras kanonā iekļautos literāros darbus – , lai piedalītos “Grāmatu bingo” loterijā un gatavotos novembrī gaidāmajai viktorīnai ar āķīgiem jautājumiem par bingo iekļautajiem 15 darbiem.

Lasām vai atsaucam atmiņā klasiķu brāļu Kaudzīšu romānu “Mērnieku laiki”, Jāņa Jaunsudrabiņa “Balto grāmatu” un “Aiju”, Jāņa Poruka 1895.gadā uzrakstītu filozofiskas fantāzijas žanra darbu  “Pērļu zvejnieks”, Kārļa Skalbes “Ziemas pasakas” ar populārāko pasaku “Kaķīša dzirnavas”, kā arī vēl citus prozas darbus. Var izvēlēties izdevumus publicētus dažādos laikos, kas liecina par mūsu grāmatniecības gaitām.

Par izlasīto Ventspils Galvenajā bibliotēkā (Akmeņu ielā 2), Pārventas un Gāliņciema bibliotēkā, kā arī novada bibliotēkās bingo kartītē var saņemt zīmodziņu. Savukārt valsts svētku laikā, 19. novembrī plkst. 17.00 , Ventspils Galvenās bibliotēkas pasākumu zālē veiksmīgākos un gudrākos lasītājus gaida balvas – Ventspils un Ventspils novada mākslinieku gleznas, fotomākslas darbi, suvenīri, dāvanu karte 30 eiro vērtībā un ekskursija “Pasiekstes vējdzirnavās”.

Loterijā varēs piedalīties lasītāji, kas līdz 18. novembrim būs sakrājuši bingo kartītē visus 15 zīmodziņus. Viktorīnā aicināts piedalīties arī ikviens, arī ja nebūs visi zīmodziņi iegūti.

28. novembrī plkst. 10.00 viktorīna notiks pašiem bibliotekāriem, kā sadraudzības pasākums ar Ventspils novada un Ventspils skolu bibliotēku darbiniekiem.

Pasākumu mērķis ir par godu Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai nostiprināt zināšanas par Latvijas kultūrā svarīgiem literāriem darbiem, draudzīgā un svinīgā atmosfērā pie galdiņiem.

Atgādinām, ka šo izaicinājumu “Kultūras kanons: obligātā vasaras literatūra bibliotekāriem un lasītājiem” izsludinājām jau 4. maijā. No 7. maija Ventspils Galvenajā bibliotēkā apskatāma literatūras izstāde ar kultūras kanonā iekļautajām grāmatām, kuras pirmajiem interesentiem jau tikušas izsniegtas, lai varētu sākt piedalīties akcijā. Augustā izstāde tiks pārvietota uz Pārventas bibliotēku.

Latvijas kultūras kanonam ir veltīta mājaslapa kulturaskanons.lv , kuras tapšanā ieguldījumu devuši Latvijas Nacionālās bibliotēkas darbinieki, vairāki autori un Latvijas atmiņas institūcijas, aprakstot Latvijas kultūras kanona vērtības.

Vairāk informācijas:
Aija Volka
Ventspils bibliotēkas Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītāja
Tel. 63623231
aija.volka@ventspils.lv