Novembris – Mārtiņa Kalndruvas 100 gadu jubilejas mēnesis

2016.gada 9.novembrī apritēja 100.jubileja mūsu novadniekam, rakstniekam  Mārtiņam Kalndruvam. M.Kalndruvam veltīti jubilejas pasākumi notika gan viņa dzimtajā Īvandē, gan Kuldīgā, gan Ventspilī, kur rakstnieks gājis ģimnāzijā un nodzīvojis lielāko daļu  mūža

Ventspils Galvenajā bibliotēkā 10.novembrī notika Mārtiņa Kalndruvas simtgadei veltīta konference, kurā ar lasījumiem piedalījās literatūrzinātnieks, Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes emeritētais profesors Viesturs Vecgrāvis, mg.philol. Baiba Lāma, H.Dorbes memoriālā muzeja “Senču putekļi” vadītāja Inese Aide un literatūras skolotāja Aija Bumbiere.

Lai iepazīstinātu skolēnus ar rakstnieka daiļradi, Ventspils Galvenās bibliotēkas Reģionālajā mācību centrā sadarbībā ar Ventspils Centra sākumskolu, tika veidotas audio un video pasakas pēc Mārtiņa Kalndruvas pasaku “Ko Incis aizmirsa” un “Kā pīle kļuva par pīli” motīviem.

Vienlaicīgi skolēni gan iepazinās ar M.Kalndruvas pasakām, gan apguva prasmes animāciju filmiņu veidošanā, izveidojot audio/video pasakas un nodot tās pirmskolas izglītības iestādēm, skolām un bibliotēkām, to skaitā arī Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Ventspils filiālbibliotēkai.

Pasaku veidošana notika vairākos posmos.
1.posms – pasaku lasīšana, diskutēšana par morāli, ko sniedz pasaka. Tēlu un motīvu zīmēšana, zīmējumu atlase animācijas filmiņas veidošanai (kopumā tika iesniegti ap 120 bērnu zīmējumi).
2.posms – daiļrunātāju konkurss, lomu sadalīšana, pasaku ierunāšana un ierakstīšana audio failā.
3.posms – animācijas filmiņu izveide – ierakstīto balsu pievienošana un montāža. Diska vāciņa maketa izveide.

Skolēnu veidotās animācijas filmiņas pēc M.Kalndruvas pasaku motīviem pieejamas arī internetā: www.biblioteka.ventspils.lv/youtube/