NOZARU LITERATŪRAS JAUNUMI APRĪLIS

MEDICĪNA

Anne Fleka. Enerģija! Izlauzies no noguruma labirinta

Latvijas Mediji, 2023

Jūties iztukšots un noguris? Ir sajūta, ka iznīksti un ar tevi kaut kas nav kārtībā? Uztura speciāliste Dr. med. Anne Fleka ir pastiprināti pievērsusies šai problēmai un atradusi veidu, kā veselīgi izlauzties no noguruma labirinta. Autore atmasko slēptos enerģijas zagļus un nepārejošā noguruma cēloņus un izskaidro, kā varam spēcināt šūnu un orgānu funkcijas, pareizi attīrīties un, izmantojot dabas spēku, sākt dzīvot pilnvērtīgi un enerģijas pilni. Šajā grāmatā atradīsi arī trīsdesmit dienu pašpalīdzības programmu un receptes enerģiskākai dzīvei.

KATALOGS

Aleksandrs Šišoņins. Veselības medicīna pret slimību medicīnu. Cits ceļš. Kā atbrīvoties no hipertonijas, diabēta un aterosklerozes

Zvaigzne ABC, 2023

Aleksandrs Šišoņins ir medicīnas zinātņu kandidāts un vadītājs paša dibinātā klīnikā, kurā ik gadu palīdz tūkstošiem cilvēku atveseļoties – turklāt nemedikamentozā ceļā – no diabēta, hipertonijas, aterosklerozes, aritmijas un citām slimībām, ko mūsdienu medicīna uzskata par neārstējamām. Daktera Šišoņina izstrādātās metodes palīdz gan saglabāt veselību, gan novērst slimības. Tām piemīt spēcīga profilaktiska iedarbība.

BIBLIOTĒKAS

Kristīne Zaļuma. Vidzemes muižas un to bibliotēkas

Latvijas Nacionālā bibliotēka, 2022

Monogrāfijas divos sējumos un vienā burtnīcā pirmo reizi apzinātas, sistematizētas un pētītas Vidzemes latviešu daļas muižas un to bibliotēkas. Grāmatā raksturoti muižu sociālekonomiskie apstākļi, analizēta iedzīvotāju sabiedrība, kā arī muižu administratīvi teritoriālās piederības un zemes īpašumu kategorijas vairāku gadsimtu garumā, kas sniedz iespēju atspoguļot tajās veidotās bibliotēkas kā daļu no apjomīgās un piesātinātās Latvijas muižu vēstures. Lai iegūtu pēc iespējas objektīvākus datus un sekmīgi realizētu pētījumā izvirzīto mērķi, pirmo reizi Latvijas vēstures literatūrā aktualizēti muižu bibliotēku izpētes teorētiskie aspekti, skaidrojot un analizējot šī virziena pētniecības terminoloģiju, metodoloģiskās pieejas vēsturisko kolekciju pētniecībā un rekonstrukciju teorētiskajos konceptos, īpaši raksturojot sekmīgus un jau realizētus projektus.

KULINĀRIJA

Amanda Ozoliņa. Kūku karaliene

Sava grāmata, 2022

Amanda Ozoliņa – šefkonditore savā uzņēmumā “Kūkas Gardas”. Amandai īpašu prieku sagādā dalīšanās ar savām zināšanām un pieredzi. Grāmatā atradīsi biskvīta kūku, musa kūku un makarūnu receptes, kas ir pieprasītas un atstrādātas līdz pēdējai detaļai. Grāmatas autore vēlas iedrošināt noticēt sev un kļūt par profesionāli savā virtuvē, uzdrošinoties pagatavot ko vēl nebijušu. Uzvelc savu skaistāko priekšautu, jo mēs dodamies uz virtuvi!

FOTOGRĀFIJA

Gatis Rozenfelds. The Power of Rowing = Airēšanas spēks

SIA “Bafo”, 2022

Gatis Rozenfelds ir viens no pieredzējušākajiem foto žurnālistiem, neskaitāmu digitālu un drukātu kampaņu autoriem, izstāžu dalībniekiem un fotoaģentūras F64 dibinātājs. Pats būdams burātājs, viņš pazīst ūdens stihiju, sacensību kaislību un nepārprotamo sajūtu, kas dzen uz ūdens katru dienu. Fotogrāfijas tapušas 2022. gada laikā kā dāvana Latvijas airēšanas sporta 150. gadadienā. Sezonas garumā Gatis Rozenfelds ir tvēris Latvijas airētāju ikdienišķos un pavisam unikālos mirkļus.

VALODNIECĪBA

Uldis Grīnbergs. 1050 ventiņes brūķet teican jeb bliņķs ventiņmēle 2

Aleksandra Pelēča lasītava, 2022

Ventiņos lietotajiem teicieniem, protams, ir savas īpatnības: pirmā un galvenā – tie i brūķet ventiņ izloksne! Atbilstoši ventiņu raksturam to vidū ir arī šerpāki izteicieni, lietas sauktas īstajos, sarunās lietotajos vārdos, bet bez pārmērībām. Teicienu vākšanā piedalījušies ap 20 dažādi cilvēki, arī katra teicienu pieraksts ir atšķirīgs. Teicieni vākti, sakārtoti un nodoti tālākai rīcībai 2019. gada nogalē. Vismaz kāds simts teicienu krājumā ir tādu, ko “brūķe” arī kaimiņu pagastos un ciemos – Talsos, Dundagā, Oktē, Pūņās u.c.

POLITIKA

L. Lapsa, K. Bormane. Valstsgribis

pietiek.com, 2023

Balstoties uz arhīvu dokumentiem un neapgāžamiem faktiem, grāmata “Viltvārdis” bija veltīta pretrunām, noklusējumiem, dīvainībām un acīm redzamiem meliem Egila Levita oficiālajā biogrāfijā un viņa paša brīžam minhauzeniskajos, brīžam vienkārši nekrietnajos stāstiņos. Savukārt jaunā grāmata “Valstsgribis” ir jau mūslaiku dokumentos un faktos pamatots stāsts par to, kādā veidā un ar kādām metodēm viltvārdis ar neremdināmu un jau kopš pārrašanās Latvijā dažādos veidos demonstrētu… nē, ne valstsgribu, bet valstsgribību un valstsgribulību sirdī un kuņģī tiek pie valsts prezidenta amata – un kas notiek pēc tam. Notiek uz mūsu visu rēķina.