NOZARU LITERATŪRAS JAUNUMI DECEMBRIS II

Jaunākie izdevumi nozaru literatūrā

 

MEDICĪNA

 

 

Cilvēka anatomija. 2. daļa “Galva. Kakls”

LU Akadēmiskais apgāds, 2022

 

Šī grāmata saglabā iepriekšējās grāmatas “Cilvēka anatomija. Galva. kakls. 1. daļa” uzbūves principus, bet apskata sarežģītākas galvas un kakla struktūras: galvas un muguras smadzenes, galvas smadzeņu nervus, asinsvadus un limfātisko atteci. Arī šī grāmata sarakstīta divās valodās: latviešu un angļu teksts iet paralēli divās slejās ar anatomisko struktūru apzīmējumiem latīņu valodā atbilstoši Starptautiskajai anatomiskajai nomenklatūrai – Terminologia Anatomica, ko apstiprinājusi Anatomijas terminoloģijas federatīvā komiteja (FCAT). Grāmatu īpašu padara grāmatas līdzautora Dr. med. Jāņa Šavlovska veidotie attēli, kuru izstrādē lieti noderējusi ilggadējā radiologa klīniskā pieredze.

Katalogā

 

Artūrs Ivuškāns. Pēda un potīte

Zvaigzne ABC, 2022

 

Grāmatā “Pēda un potīte” sporta zinātnes doktors un praktizējošs fizioterapeits Artūrs Ivuškāns sniedz informāciju par to, kā rūpēties par apakšstilbiem, pēdām, potītēm un to saistošajām struktūrām, piedāvā vingrinājumus pēdu veselības veicināšanai un potīšu stiprināšanai, kā arī aicina apgūt muskulatūras stiepšanas un pašmasāžas pamatus.

Katalogā

 

Džefrijs Blends. Slimība kā ilūzija. Funkcionālās medicīnas pamatprincipi hronisku slimību ārstēšanā 

Lietusdārzs, 2022

 

Funkcionālā medicīna ir zinātne par veselības radīšanu; slimību izzušana ir šī procesa blakne. Kad cilvēki, pateicoties funkcionālās medicīnas pieejai, atveseļojas no šķietami neārstējamām hroniskām slimībām, tas ir nevis brīnums, bet gan atkārtojams rezultāts. Šādu rezultātu ir iespējams panākt, sagraujot ilūziju par slimību un izmantojot jaunu ārstniecības sistēmu, kas ļauj apkarot hronisko slimību epidēmiju. Šajā grāmatā dr.Dž.Blends runā par funkcionālās medicīnas revolūciju, pielīdzinot to bakterioloģiskajai revolūcijai pirms deviņpadsmitā gadsimta, kas izraisīja īstu apvērsumu medicīnā. Pateicoties funkcionālās medicīnas pieejai, nu mēs varam identificēt hronisko slimību patiesos cēloņus un tās apturēt, vēl labāk – saskatīt cēloņus, pirms tie kļūst par slimību, un to novērst ar agrīnu iejaukšanos.

 

Katalogā

 

PSIHOLOĢIJA

 

 

Stefānija Štāla. Ikviens spēj veidot attiecības. Zelta vidusceļš starp tuvību un brīvību 

Ģimenes psiholoģijas centrs LĪNA, 2022

 

Daudz tiek runāts par šodienas paaudzi, kura nav spējīga veidot attiecības. Tie ir jauni cilvēki, kuri piedzīvo neveiksmi attiecībās, jo baidās no tuvības un intimitātes. Vai nespēja veidot attiecības ir laikmeta iezīme un neizbēgams mūsdienu sociālo procesu rezultāts? Stefānija Štāla to uzskata par kļūdainu pieņēmumu. Psiholoģe, kura ir daudz pētījusi bailes no attiecībām, zina, ka sarežgītas attiecības un neveiksmīgas laulības ir eksistējušas visos laikos, tomēr katrā cilvēkā joprojām mājo iedzimta pamatvajadzība – vēlme būt attiecībās. To, kā katram iespējams veidot piepildītas attiecības, Stefānija Štāla pārliecinoši un reālistiski atklāj ar iekšējā bērna koncepta palīdzību.

Katalogā

 

Sandra Sebre, Anika Miltuze. Attīstības psiholoģija. Cilvēka attīstība visas dzīves garumā

Zvaigzne ABC, 2022

 

Grāmatā “Attīstības psiholoģija” vienotā stāstā ir integrētas klasiskās un mūsdienu attīstības teorijas, pasaulē un Latvijā veiktu pētījumu atziņas, šo pētījumu praktiskā pielietojamība dažādu attīstības grūtību gadījumā. Autores analizē attīstības psiholoģijas zinātnes pamatprincipus, sniedzot ieskatu likumsakarīgās izmaiņās cilvēka mūža garumā. Secīgi tiek piedāvāti katram vecumposmam raksturīgie fiziskās, kognitīvās un sociāli emocionālās attīstības skaidrojumi, īpašu uzmanību pievēršot attīstību ietekmējošajiem bioloģiskajiem, psiholoģiskajiem un sociālās vides faktoriem, to savstarpējai mijiedarbībai.

Katalogā

 

Anita Mordžani. Empātijas spēks

Lietusdārzs, 2022

 

Grāmata veltīta īpaši jūtīgiem cilvēkiem, kuri uzņem sevī apkārtējo domas, emocijas, enerģijas. Empāti visu tver dziļi, ir apveltīti ar izcilu intuīciju, tiecas palīdzēt ikvienam, taču paši nereti jūtas izstumti un nesaprasti, tālab cenšas slēpt savu patieso būtību. Tā rezultāts var būt ne vien neapmierinātība ar dzīvi, bet pat nopietna slimība. Balstoties pati savā pieredzē un daudzos dzīves stāstos, kurus atklājuši sarunu vai sarakstes biedri, grāmatas autore iepazīstina ar jūtīga un līdzjūtīga cilvēka vājumu un spēku. To paveikusi, viņa dodas tālāk – māca, kā dzīvot pilnvērtīgāk, ja esi empāts, lai tās īpašības, kas nes daudz laba apkārtējiem, nenodara pāri pašam. Lai empātija ir svētība visiem!

Katalogā

 

Meja Maska. Sieviete, kurai ir plāns

Zvaigzne ABC, 2022

 

Meja Maska (Maye Musk, 1948) ir starptautiski pazīstama supermodele, praktizējoša diētas un uztura speciāliste, spoža lektore, kurā ieklausās plaša auditorija visā pasaulē. Viņas fotogrāfijas regulāri publicē žurnāli Vanity Fair, Vogue, Cosmopolitan, New York Magazine un Time. Mejas dzīve nav bijusi tikai viegla – viņa ir pieredzējusi trūkumu, kad viena audzināja trīs bērnus, tikusi galā ar liekā svara problēmām un lauzusi modes industrijas diktētā jaunības kulta stereotipus. Grāmatā Meja, neko neizpušķojot, izstāsta, kā atkal un atkal vajadzējis sākt karjeru no nulles un kā viņa tomēr kļuvusi par pasaules mēroga slavenību un pat stila ikonu vecumā, kuru pati dēvē “par saviem labākajiem gadiem”.

Katalogā

 

Sūzija Hodža. Kā māksla var mainīt dzīvi

Jāņa Rozes apgāds, 2022

 

Māksla uz mums iedarbojas citādi nekā vārdi. Tā var apgaismot, izaicināt, valdzināt, iepriecināt un dziedināt. Šajā grāmatā izlasīsiet, kā māksla var uzlabot noskaņojumu, nomierināt satrauktu prātu un mazināt trauksmi. Grāmata palīdzēs “izlasīt” mākslas vēstījumus. Autore izraudzījusies vairāk nekā septiņdesmit māksliniekus, kuru veikums dos iespēju labāk pārvaldīt savas emocijas, paraudzīties uz tām no svaiga skatpunkta un pozitīvāk lūkoties uz pasauli. Māksla nudien var mainīt dzīvi.

Katalogā

 

Мей Маск. Жiнка яка мае план. Життя, сповнене пригод, краси й успiху 

Вiват, 2021

 

Katalogā

 

ROKRAKSTI. RETIE IZDEVUMI

 

 

Manas grāmatas, mans laiks 1514

Latvijas Nacionālā bibliotēka, 2015

 

“Manas grāmatas, mans laiks 1514: ir izstādes “1514.Grāmata.2014″ katalogs, izdots 2015. gadā. Vizuāli krāšņais izdevums trīs valodās (latviešu, angļu, vācu) atspoguļo starptautisko un plaši apmeklēto LNB un nodibinājuma “Rīga 2014” izstādi “1514.Grāmata.2014”. Apjomīgās publikācijas saturs atspoguļo Latvijas vēsturē vēl nepieredzēta veida izstādi, piedāvājot lasītājiem iepazīties ar ekspozīcijai radītajiem stāstiem un aprakstiem par vairāk nekā 80 vēsturiskām un retām grāmatām (humānistu darbi, liturģiskās un lūgšanu grāmatas, rēķināšanas grāmatas, pavārgrāmatas, kalendāri un pat bruņinieku romāni).

Katalogā

 

CEĻOJUMI

 

 

Zane Eniņa. Santjago ceļš. Plāksteris pēdām un sirdij

Zvaigzne ABC, 2022

 

Ļaujies aizraujošam piedzīvojumam, kopā ar Zani izstaigājot Santjago ceļu Francijā, Spānijā, Portugālē un Latvijā! Viņa atklāj, kā ceļš liek sevi iepazīt dažādos līmeņos – fiziski, emocionāli, garīgi. Skaisti un patiesi skan Zanes rakstītais, sasniedzot Santjago katedrāli: “Pēkšņa laimes sajūta mijas ar tikpat pēkšņām skumjām. Vienā brīdī tu esi kā trauks, kas pilns līdz malām, nākamajā – tukšs līdz bezdibenim. Tas ir ceļa fenomens, kas cilvēkos atver slūžas emociju okeānam. Pēc 800 km prāts atrodas pilnīgi ārpus ierindas, bet ķermenis ir tik stiprs kā nekad dzīvē. Pārņem sajūta, ka iet ir viegli un gribas doties līdz bezgalībai un atpakaļ, bet ceļabiedrus pazīsti vismaz šo dzīvi, ja ne vēl kādu iepriekšējo. Manī bija tik daudz emociju, ka neatlika vietas vārdiem.”

Katalogā

 

 

POLITIKA