NOZARU LITERATŪRAS JAUNUMI – FEBRUĀRIS II

Iepazīstinām ar nozaru literatūras jaunumiem.

MEDICĪNA

Ph. D. Elksne, Inga. Veselīgs uzturs ar pirmo karoti. Jumava, 2021.

Šajā grāmatā autore apkopo gan zinātniskās atziņas un ieteikumus bērnu uzturam, gan savu profesionālo pieredzi, gan sniedz bezgala daudz krāsainu un garšīgu ēdienu recepšu ar saistošiem nosaukumiem pašiem mazākajiem.

JURIDISKĀ LITERATŪRA

Baikovska, Inese. Kriminālprocesa atjaunošanas sakarā ar jaunatklātiem apstākļiem problemātika. Biznesa augstskola Turība, 2021

Monogrāfijā tiek pētīts tiesību institūts – kriminālprocesa atjaunošana sakarā ar jaunatklātiem apstākļiem, šī tiesību institūta izcelsme Latvijas kriminālprocesuālajā regulējumā, tā tiesiskā regulējuma attīstība, pilnveide un problemātika, kā arī institūta tiesiskā regulējuma piemērošanas praksē aktuālie jautājumi.

GARĪGĀ LITERATŪRA

Kadiķe, Maija. Deja ar Dievu

Deja ar Dievu – tā ir pati dzīve. Katru dienu mēs tiekam aicināti izdejot savu dzīvi. Tikai no mums ir atkarīgs, kāda būs šī deja. Deja ar Dievu atgriež mūs dabīgā plūstamībā, kurā esot, pārvaram šķēršļus un iegūstam mieru. Deja ar Dievu ir deja ar sevi. Dejosim kopā! Ir Laiks!/Maija Kadiķe.

Frīmens, Lorenss, Rubenis, Juris. Krīzes iespējas .Zvaigzne ABC, 2021

Krīzes ir normāla dzīves sastāvdaļa. Lielais jautājums ir nevis kā izvairīties no krīzēm, bet gan – kā iemācīties tās izturēt un izmantot savai izaugsmei?

AUTOBIOGRĀFIJA

Šķēle, Armands. Starp dzīvi un basketbolu. Jelgavas tipogrāfijā, 2020

Armands Šķēle autobiogrāfijā aprakstījis pilnu ciklu par savām gaitām basketbolā – kā lielākos panākumus ar titulu izcīnīšanu, tā arī pašus zemākos karjeras brīžus, informē izdevēji.

Fellīni, Federiko. Veidot filmu. Jelgavas tipogrāfija, 2020

Slavenā itāļu kinorežisora Federiko Fellīni grāmata “Veidot filmu” ir autobiogrāfisks izdevums, kas stāsta par režisora bērnību un pusaudža gadiem piekrastes pilsētā Rimini, laiku, ko viņš pavadīja kā karikatūrists, žurnālists un scenārists Romā, viņa karjerai izšķirošo tikšanos ar kinorežisoru Roberto Roselīni…

MĀKSLA

Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā. Latvijas Nacionālais mākslas muzejs,2020

Kataloga ievadā vairāku autoru raksti par Baltijas vēsturisko kontekstu, nacionālajām mākslas skolām, kā arī par šī vērienīgā projekta vēsturi. Savukārt kataloga apjomīgākajā – attēlu daļā iekļauti visi mākslas darbi, kuri tika eksponēti izstādē Orsē muzejā Parīzē.