NOZARU LITERATŪRAS JAUNUMI FEBRUĀRIS

Jaunākie izdevumi nozaru literatūrā februārī.

FILOSOFIJA

Ransjērs, Žaks . ATTĒLU LIKTENIS. Latvijas Laikmetīgas mākslas centrs, 2020

Filosofs Igors Gubenko par šo darbu saka: “Dzīvot attēlu pārsātinātā pasaulē vēl nenozīmē saprast, kas ir attēls un kā tas uz mums iedarbojas. Žaks Ransjērs lūko novērst šo sapratnes deficītu, pētot attēlu darbību dažādos medijos un kontekstos.

VĒSTURE

Hanovs, Deniss, Tēraudkalns ,Valdis. ASIŅAINĀ RĪTAUSMA PARĪZĒ:1789.GADA REVOLŪCIJA KĀ MEDIJU NOTIKUMS.Zinātne,2019

Monogrāfijā analizēta 1789. gada revolūcija kā Eiropas mēroga mediju notikums, kas iespaidoja apkārtējo valstu sabiedrību vairāku gadu desmitu garumā, sagatavojoties 19. gadsimta politiskajām pārmaiņām.

JURIDISKĀ LITERATŪRA

Stucka, Artis.  LATVIJAS PAŠVALDĪBU SISTĒMAS JURIDISKAIS RAKSTUROJMS UN PAŠVALDĪBU REFORMAS. Latvijas vēstnesis,2019

Grāmata ir Latvijas tiesību zinātnē apjomīgākais un kvalitatīvākais pētījums par pašvaldību esības teorētiskajiem pamatiem, pašvaldību kompetenci un pašvaldību reformu juridiskajiem aspektiem.

SOCIOLOĢIJA

Kristapsone, Silvija. STATISTISKĀS ANALĪZES METODES PĒTĪJUMĀ. “Biznesa augstskola TURĪBA”, 2020

Grāmata   sniedz pētījuma hipotēžu (vai pētījuma jautājumu) pierādīšanai iespējami pielietojamo statistisko metožu teorētisko skaidrojumu, papildinot apskatītās metodes ar praktisku piemēru risinājumiem Excel rīkā Data Analysisun SPSS programmā.

PSIHOLOĢIJA

Barreta, Elīna. SOCIALIZĒŠANĀS ROKASGRĀMATA LATVIETIM. Zvaigzne ABC, 2020

Rokasgrāmatā autore izklaidējošā veidā atklāj veiksmīgas socializēšanās pamatprincipus un knifus. Ikviens, kam svarīgi veidot harmoniskas attiecības darba vidē, mājās vai publiskajā telpā, varēs izmantot šo grāmatu par ceļvedi komunikācijas uzsākšanai un virzīšanai.

Bikova, Anna.”IDEĀLAS MAMMAS” ATTĪSTOŠĀS NODARBĪBAS.Avots,2020

Gramatā autore  – pedagoģe, psiholoģe un vairāku grāmatu autore – dalās pieredzē, kā attīstīt bērnā radošumu, loģisko un matemātisko domāšanu, runu, veiklību  iemaņas.

DIPLOMĀTIJA

Pildegovičs, Pēteris. MANS ĶĪNAS STĀSTS . Latvija Universitāte, 2019

Grāmatas autors šai vēstījumā, kas uzrakstīts dienasgrāmatas formā, dalās ar lasītāju savos vērojumos, kas radušies, veicot pirmā latviešu diplomāta pienākumus Ķīnā, kā arī stāsta par saviem iespaidiem, kas gūti strādājot “Sjiņhua” aģentūrā, kur līdz šim bijis vienīgais darbinieks no mūsu valsts.

MEDICĪNA

Rubins, Andris. DERMATOVENEROLOĢIJA. Latvijas Dermatoveneroloģijas fonds, 2020

Grāmata dot iespēju labāk iepazīt bieži sastopamo un vairāku reto dermatožu un seksuāli transmisīvo slimību klīnisko ainu, diagnostiku, diferenciāldiagnostikas iespējas un jaunāko ārstēšanu.

LIETIŠĶĀ MĀKSLA

Muze, Aina. BEZGALĪGAIS PAVEDIENS. Ainas Muzes fonds,2019

No 20. gs. 60. gadiem Ainas Muzes vārds nesaraujami saistīts ar Latvijas tekstilmākslas uzplaukumu, un viņas darbi pamatoti tiek ieskaitīti Latvijas tekstilmākslas „Zelta fondā”.

KUSTĪBU ROTAĻAS

Brice, Baiba. KOCIŅU SPĒLES. RaKa, 2019

Grāmatā apkopotas ritmu rotaļas bērniem vecumā no 1 līdz 12 gadiem. Tas ir lielisks līdzeklis uz kompetences attīstību balstītajās pirmsskolas izglītības vadlīnijās un sākumskolas mācību priekšmeta standartos noteiktā satura apguvei.