NOZARU LITERATŪRAS JAUNUMI – JŪLIJS

Iepazīstinām ar nozaru literatūras jaunumiem.

CEĻOJUMI

Pērse, Laine. Iegriez pasauli!  Laine Pērse, 2020

Divu latviešu solis pasaulē – pāri septiņām maģiskām Āzijas valstīm uz pašu zemi kājām gaisā – Austrāliju. ” Ar stopiem apkārt pasaulei”.

KATALOGĀ

Krēsliņš, Žigimants. Dienvidamerika pāris mēnešos: Žiga ceļojumi. Dome Pērles, 2020

Grāmatā varēsim paviesoties lielākajā daļā Dienvidamerikas valstu. Bez greznām viesnīcām, restorāniem un komforta. Tā pavisam vienkārši  caur humoru, neikdienišķām situācijām, piedzīvojumiem.

JURIDISKĀ LITERATŪRA

Administratīvo pārkāpumu tiesības. Administratīvās atbildības likuma skaidrojumi. Tiesu nama aģentūra, 2020

Grāmatu veido divas daļas. Pirmajā daļā ietverts plašs teorētiskais apskats par administratīvo pārkāpumu tiesību vispārīgajiem jautājumiem, otrajā daļā – sniegti AAL atsevišķo nodaļu skaidrojumi kopā ar AAL tekstu.

PSIHOLOĢIJA

Bītija, Melodija. Pārtraukt līdzatkarību. Ģimenes psiholoģijas centrs Līna, 2020

Šī grāmata ir par jūsu nozīmīgāko un, iespējams, visvairāk novārtā pamesto pienākumu: parūpēties pašam par sevi. Šī grāmata ir par to, ko jūs varat darīt, lai sāktu justies labāk.

FILOZOFIJA

Benjamins, Valters. Vardarbība un melanholija. Neputns, 2020

Krājumā iekļauta Benjamina klasiskā eseja par vardarbību un kailo dzīvību. Benjamins raksta arī par moderno kapitālismu kā reliģiju, par teokrātisko anarhiju un mesiānismu, par kritiku un literatūrzinātni, par mākslas reproducējamību un atklāj franču intelektuālos meklējumus.

BIOGRĀFIJA

Loinerte, Luāna. Jānis Lapiņš. Karogs,Vējos atraisījies skrej. Jumava, 2020

Šī ir grāmata par drosmi, uzdrīkstēšanos un neatlaidību. Pirmā Latvijas karoga autors Jānis Eduards Lapiņš ir cilvēks – kurš aiz sevis atstājis spēcīgas pēdas.

PIRTNIECĪBA

Zvirbule, Elīna, Zvirbulis, Mārtiņš. Mana pirts grāmata. Pirtsrituals.lv, 2020

Latvieši vienmēr ir zinājuši, ka pirts ir veselības avots. Taču ne visiem ir zināms, kā tas darāms, lai tas būtu arī veselīgi gan baudītājam, gan darītājam.

VALODNIECĪBA

Korejiešu valodas gramatika 1.Latvijas Universitāte, 2020

Grāmata atvieglos mācību procesu tiem jauniešiem, kas uzsākuši korejiešu valodas apguvi LU Āzijas studiju programmā, kā arī palīdzēs ikvienam Latvijas iedzīvotājam pašmācību ceļā apgūt korejiešu valodu. Grāmata ieteicama tiem, kas jau mācās, izmantojot “Korejiešu valoda latviešiem 1 un 2″

Korejiešu valoda latviešiem 3. Latvijas Universitāte, 2020

Olohan, Maeve. Scientific and technical translation. Routledge, 2016

Routledge Translation Guides cover the key translation text types and genres and equip translators and students of translation with the skills needed to translate them.

KATALOGĀ

Johnson, Tucker, Beninatto, Renato. The General Theory of the Translation Company.  Nimdzi, 2017

The General Theory of the Translation Company condenses decades of combined experience in an easily digestible and entertaining format.. It teaches us how to ask better questions and to have more meaningful conversations about language services.

VĒSTURE

Latvijas teritorija agrīni  modernā laikmeta politiskajā dimensijā 16. -18. gadsimtā. Latvijas Nacionāla bibliotēka,2019

Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes rīkotās starptautiskās zinātniskās konferences materiāli.

BIŠKOPĪBA

Kērnija, Hilarija. Ceļvedis Bites. Bišu neparastajā dzīvē. Zvaigzne ABC ,2020

Grāmatā viegli uztveramā veidā aplūkotas dažādas tēmas – no evolūcijas, anatomijas un komunikācijas līdz medum, bišu turēšanai un aizsardzība.

MĀKSLAS VĒSTURE

Sirica, Inese. Otētie motīvi uz Latvijas pūralādēm un pūra skapjiem 18. gadsimta beigas-20. gadsimta sākums. Mākslas vēstures pētījumu atbalsta fonds, 2020.

Otētie motīvi uz pūra mēbelēm ir mazzināma, bet būtiska Latvijas tautas mākslas sastāvdaļa, kas mudina mūsdienu cilvēkus ieskatīties 18. un 19. gadsimta latviešu zemnieku tēlainajā domāšanā un izpratnē par skaisto.

BIBLIOTĒKA

Nākotnei izlasāmi. Latvijas Nacionālā bibliotēka. Latvijas Nacionālā bibliotēkas Atbalsta biedrība,2020

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) pārcelšanās uz Gaismas pili 2014. gadā iezīmēja jauna laikposma sākumu bibliotēkas pastāvēšanā, kurā LNB iespējas un pakalpojumi ir būtiski pilnveidojušies.

AVIĀCIJA

Poziņš, Dainis. Latvijas aviācija 1918-1940. Latvijas Kara muzejs, 2020

Grāmata sniedz vispusīgu informāciju par visnozīmīgākajām militārajā un civilajā aviācijā izmantotām lidmašīnām un aviācijas tehnikas ražošanas attīstību Latvijā no 1919. gada līdz 1940. gadam, balstoties uz unikāliem Latvijas Kara muzeja fotogrāfiju kolekcijas materiāliem.

GALDNIECĪBA

Emsiņš, Juris, Āboliņa, Lāsma. Latviešu koka krēsli. Madris, 2020

Grāmata “Latviešu koka krēsli” ir aizraujošs ceļojums Latvijā radīto koka krēslu vēsturē. Vizuāls stāsts kā tapis, attīstījies, pilnveidojies un mainījies to dizains.