NOZARU LITERATŪRAS JAUNUMI MAIJS IV

Nozaru literatūras jaunumi

Psiholoģija

Montgomerija, Hedviga. Bērnudārza laiks. Zvaigzne ABC, 2021

Grāmatu novērtēs vecāki, kuru bērni ir vecumā no 2 līdz 6 gadiem. Šis ir brīnumains laiks, kad fantāzija piedzīvo savu augstāko lidojumu. Viss ir iespējams, iztēlei nav robežu.

KATALOGĀ

Orbaha, Sūzija. Ķermeņi. Jāņa Rozes apgāds, 2021.

Mūsdienu pasaulē cilvēki arvien biežāk ir pārliecināti, ka neapmierinātību ar dzīvi var mazināt, “pierediģējot” savu ķermeni. Šajā grāmatā ievērojamā britu psihoterapeite un sabiedriskā aktīviste Sūzija Orbaha skaidro, kā veidojies šāds viedoklis un pēta, kā tas mūs visus ietekmē.

Medicīniskā mikrobioloģija

Sīmanis, Raimonds. Pasaule mikrobu acīm. Mansards, 2021

Raimonds Sīmanis ir uzrakstījis tēlainu, viegli uztveramu, rotaļīgu un tajā pašā laikā nopietnu un pētījumos balstītu mūsdienīgu stāstu, kas ikvienam, kurš to būs izlasījis, ļaus daudz brīvāk un pārliecinošāk orientēties mūsu attiecībās ar mikrobu pasauli un vispārējā apjukuma laikmetā droši stāties pretī viltus ziņām, lai kopīgiem spēkiem drīz un ar iespējami nelieliem zaudējumiem mēs visi atgrieztos dzīvē drošākā pasaulē.

Terminoloģija

Latvijas Nacionālā bibliotēka Zinātniskie raksti 6 (XXVI).Latvijas Nacionālā bibliotēka, 2020

LNB Zinātnisko rakstu 6. (XXVI) sējums veltīts 1919. gada 9. septembrī dibinātās Izglītības ministrijas Terminoloģijas komisijas simtgadei, kurai veltītā zinātniska konference “Latviešu terminoloģija simts gados” norisinājās bibliotēkā 2019. gada 3. oktobrī.

Grāmatas

Latvijas Nacionālā bibliotēka Zinātniskie raksti 4 (XXIV) Grāmata un sabiedrība Latvijā līdz 1945. gadam. Latvijas Nacionālā bibliotēka, 2019

Bibliotēkā 2016. gada 24. un 25. novembrī risinājās starptautiska zinātniska konference “Grāmata un sabiedrība Latvijā līdz 1945. gadam”, kas bija veltīta LNB ilggadējam darbiniekam, izcilajam grāmatniecības un literatūras vēsturniekam Aleksejam Apīnim (1926-2004).

Garīgā literatūra

Rubenis, Juris. Starp divām bezgalībām Zvaigzne ABC, 2021

Grāmatā “Starp divām bezgalībām” Juris Rubenis dāsni dalās ar daudzām grūti izcīnītām atziņām, kas gūtas, visu mūžu veltot garīgajām praksēm.

Juridiskā literatūra

Rusanovs, Egons. Versija par profesora Paula Minca dzīvi un viņa ekstraordināro krimināljustīciju,.Zvērinātu advokātu birojs “Rusanovs & Partneri”, 2021

Grāmata ir trīs atsevišķu publikāciju kopums. Ievadā autors Egons Rusanovs rosina diskusiju par mūsdienu Latvijas kriminālprocesuālajām novitātēm aktuālo notikumu un Paula Minca uzskatu kontekstā. Turpinājumā lasītājiem tiek piedāvāta versija par Paula Minca biogrāfijas nozīmīgākajiem faktiem. Visbeidzot − vairāk nekā pirms simts gadiem Rīgā iespiestās Paula Minca grāmatas “Extraordinäre Strafjustiz: rechtsgeschichtlichen Studien” (Ekstraordinārā krimināljustīcija: tiesību vēstures studijas) sešu nodaļu tulkojums no vācu valodas, kas dizainiski uztverama kā atsevišķa grāmata.

Uzņēmējdarbība

Buklovskis, Georgijs. Transformācija. B4B Solutions, 2021

Izdevumā stāstīts par biznesu, veiksmīgu biznesu, un arī par tādiem piemēriem, kurus nevar nosaukt par veiksmīgiem.

Māksla

Niklāvs Strunke. Neputns, 2021

Niklāvs Strunke ir latviešu gleznotājs, grafiķis, darbojies vitrāžā, scenogrāfijā, rakstījis par mākslu (arī ar pseidonīmu Palmēnu Klāvs), viens no oriģinālākajiem māksliniekiem latviešu modernistu paaudzē.

Poikāns, Ivars. Nekas nemainās. Neputns, 2021

Grāmatā iekļauti mākslinieka Ivara Poikāna zīmējumi, kas tika veidoti Latvijas preses izdevumiem kā ilustrācijas žurnālistu slejām par politiskām un sociālām aktualitātēm.

Mūzika

Катран,-Шиллинг, Алина. BrainStorm. Ты не один. От песочницы до стадиона. Эксмо, 2021

Эта книга могла бы стать биографией группы, если бы у них был только BrainStorm. Но жизнь длиннее самой любимой песни. И четверо парней из Елгавы говорят с вами о главных вещах – Любви, Дружбе, Призвании, Успехе и всём том, о чём за 45 лет не рассказали даже друг другу. Вы можете не знать их песен, но вы поймёте, о чём они: эта книга про всех нас. Ведь каждому порой надо просто услышать: «Ты не один»