NOZARU LITERATŪRAS JAUNUMI MARTS II

 Jaunākie izdevumi nozaru literatūrā

PSIHOLOĢIJA

 

Hedviga Montgomerija. Pusaudža gadi. Septiņi vienkārši soļi veiksmīgai bērnu audzināšanai : 13-19 gadi

Zvaigzne ABC, 2023

 

Pusaudža gadi vecākiem var sagādāt izmisuma pilnus brīžus. Attiecībās ar bērnu viss iet šķērsām. Rodas sajūta, ka bērns ir kļuvis par svešinieku. Dēls caurām dienām sēž pie datora, meita vēlu vakarā nenāk mājās un neatbild uz īsziņām… Pusaudža gados bērns it kā pagriež vecākiem muguru un attālinās no visa, ko esat ģimenē kopā izveidojuši. Tu vairs neesi tas, pie kura viņš nāk meklēt padomu, tavs viedoklis vairs netiek augstu vērtēts. Un tieši tā tam arī jābūt. Bērnam šajā dzīves posmā ir svarīgs uzdevums – meklēt sevi.

KATALOGĀ

 

Dženifera Lova, Kjells Tore Hoviks. Pieci soļi hroniska stresa pārvarēšanai 

Lietusdārzs, 2023

 

Stress, krīze, izdegšana – parādības, kuru biedējošās izpausmes pazīstamas gandrīz visiem. Mēdzam tās uzskatīt par mūsdienu pasaules nelaimēm. Sevišķi bieži tās pieminam laikā, kad visus skārusi pandēmija un karš Eiropā. Tie ir skaidri saskatāmi stresa avoti, taču ne vienīgie. Arī šķiršanās, slimība, neveiksmes darbā, naudas trūkums vai daudzu mazāku grūtību virknes var radīt hronisku stresu, kas cilvēka smadzenes noved līdz krīzei.

KATALOGĀ

TIESĪBAS

 

Edvīns Danovskis. Administratīvās tiesības

Tiesu namu aģentūra, 2022

 

Edvīns Danovskis grāmatā apkopojis daļu no savā pētnieciskajā darbā tapušajām publikācijām administratīvo tiesību jomā. Publicēšanai šajā rakstu krājumā izvēlēti raksti, kuriem bijusi vislielākā nozīme gan tiesību normu jaunradē, gan to piemērošanā. Lielākajai daļai rakstu pievienots pēcvārds, kurā norādīts, kā tieši rakstā ietvertās tēzes ietekmējušas tiesību jaunradi un arī praksi. Rakstu krājumu ievada visaptverošs autora apcerējums par rakstiem kā tiesību zinātnes žanru.

KATALOGĀ

 

Jautrīte Briede, Edvīns Danovskis, Anita Kovaļevska. Administratīvā procesa tiesības

Tiesu namu aģentūra, 2023

 

Monogrāfija ir pirmā mācību grāmata administratīvā procesa tiesībās latviešu valodā. Grāmatā ietverti skaidrojumi gan par visām administratīvā procesa stadijām (administratīvais process iestādē un tiesā, administratīvā akta un tiesas nolēmuma izpilde), gan nozīmīgākajiem administratīvā procesa tiesību pamatjēdzieniem atbilstoši augstskolā apgūstamajam administratīvā procesa tiesību kursam.

KATALOGĀ

 

Kūns Lenārtss, Hosē A. Gutjeress-Fonss. Eiropas Savienības tiesas interpretācijas metodes 

Tiesu namu aģentūra, 2022

 

Grāmatas tulkojuma latviešu valodā publicēšana ir pienesums ne tikai Eiropas Savienības tiesību zināšanu stiprināšanā Latvijā, bet tā sniedz ieguldījumu arī Latvijas tiesību teorijas modernizēšanā. Grāmatā ir skaidrotas klasiskās interpretācijas metodes, šo metožu izmantošanas specifika attiecībā uz starptautiskajām tiesībām, valstu konstitucionālajām tiesībām un Pamattiesību hartu.

KATALOGĀ

VĒSTURE

 

Kuldīga un Kurzemes-Zemgales hercogiste Eiropā un pasaulē. Starptautiskās zinātniskās konferences “Kurzemes un Zemgales hercogistes laiks – unikāls periods pasaules vēsturē” 17.-18.09.2020. rakstu krājums

Kuldīgas novada muzejs, Kuldīgas novada pašvaldība, 2022

 

Šajā izdevumā lasītājs varēs iepazīt Kurzemes un Zemgales hercogistes politiskās un militārās vēstures aspektus, sabiedrības intelektuālo dzīvi un grāmatniecību, kā arī hercogistes mantojumu Kurzemē. Īpaša vieta izdevumā atvēlēta Kuldīgas pils un pilsētas vēsturei, kā arī hercogistes liecībām, kuras joprojām glabā pilsētvide. Rakstu krājums ir veidots ar mērķi veicināt Kurzemes un Zemgales hercogistes un 16.–18. gadsimta Kuldīgas vēstures un kultūras izpēti, kā arī atbalstīt Kuldīgas nominācijas virzīšanu UNESCO Pasaules mantojuma sarakstam.

 KATALOGĀ

POLITIKA

 

Vilis Vītols. On Russia. A neighbour’s experience

UG1, 2022

 

Autors Vilis Vītols ir uzrakstījis nozīmīgu grāmatu īpaši angļu valodas pasaulei. Kāpēc? Lai gan angļu valodā ir izdotas daudzas grāmatas par Krieviju, lielākā daļa no tām ir rakstītas no Rietumu akadēmiķu un žurnālistu perspektīvas. Ir ļoti maz grāmatu, ko sarakstījuši cilvēki, kuri dzīvo pie Vladimira Putina vadībā jaunizveidotās Krievijas impērijas robežām, un ir pienācis laiks grāmatu padarīt pieejamu angliski runājošajai pasaulei.

KATALOGĀ

DĀRZKOPĪBA

 

Dace Ziediņa. Mans sapņu dārzs. Topiārās formas

Autora izdevums, 2022

 

Izlasot šo grāmatu, Jūs ne tikai uzzināsiet par topiāro formu vēsturi, bet arī iemācīsieties paši izveidot skaistas formas saviem augiem. Uzzināsiet, kā pareizi izvēlēties stādāmo materiālu topiāro formu izveidei, kā iestādīt un kā kopt topiāras formas. Grāmata ir uzrakstīta vienkāršā un ļoti saprotamā valodā, bez sarežģītiem agronomiskiem terminiem un latīniskiem nosaukumiem. Grāmatā tiek piedāvāti arī daži piemēri ar augu kompozīcijām, jeb kā labāk integrēt topiāras formas savā dārzā.

KATALOGĀ

 

Vienotā Vidzemes un ārzemju dārzkopība. 1684. gadā Rīgā izdotās grāmatas faksimilizdevums un kultūrvēsturiskais konteksts 

Turaidas muzejrezervāts, 2022

 

Paralēli garīdznieka darbam kā vaļasprieku Jiržīja Holīka piekopis dārzkopību, īpaši aizraudamies ar augļu koku potēšanu, kurā, pēc paša izteikumiem, izgudrojis dažus jaunus paņēmienus. Rīgā šis vaļasprieks viņam kļuvis par galveno ienākumu avotu, strādājot Rīgas rātskungu dārzos. Iegūto pieredzi Holīks apkopojis jau minētajā grāmatā, kam turpmākajos gados sekojoši citi, papildināti izdevumi – līdz 1750. gadam apmēram 20

KATALOGĀ

ĒDIENA GATAVOŠANA

 

 

Baltic chefs. The cookbook

APUS, 2021

 

Baltic Chef’s – līdz šim vēl nebijusi grāmata, kurā apvienojušies 90 no talantīgākajiem Baltijas šefpavāriem, kuri grāmatā dalās ar divām no savām labākajām receptēm. Šī grāmata ir aizraujoša gan profesionāļiem, gan gatavošanas entuziastiem, jo izcilo ēdienu pagatavošanas process ir pasniegts viegli un saprotami, lai ikviens lasītājs tos varētu pagatavot savās mājās.

KATALOGĀ

ARHEOLOĢIJA

 

 

Arheoloģija un etnogrāfija XXXII

LU Akadēmiskais apgāds, 2022

 

Izdevuma “Arheoloģija un etnogrāfija” 32. laidienā iekļautos oriģinālrakstus sagatavojuši vienpadsmit autori, kas pārstāv LU Latvijas vēstures muzeju, Etnogrāfisko brīvdabas muzeju un Tērvetes vēstures muzeju. Pētījumi aptver arheoloģijas, bioarheoloģijas un etnogrāfijas nozari.

KATALOGĀ

SOCIOLOĢIJA

 

 

Bērni vispirms. Kāpēc mums vajadzīga globāla bērnu tiesību aizstāvības kustība : pētījumi, statistika, stāsti

Asociācija “Ģimene”, 2023

 

Grāmata izaicina ierasto skatījumu uz ģimenes jautājumiem, vērtējot tos no bērnu tiesību un vajadzību skatupunkta – kā tas saskan ar bērnu tiesībām augt gan ar savu māti, gan tēvu. Autores ir apkopojušas pieredzes stāstus par bērnību, augot viendzimuma pāra savienībā, poligāmā ģimenē, vecāku nereģistrētā kopdzīvē, par vecāku šķiršanās sekām un mākslīgās apaugļošanas blaknēm, par surogasiju un adopciju.

KATALOGĀ

MEDICĪNA

 

 

Nataša Kempbela-Makbraida. Gremošanas trakta un psiholoģisko traucējumu sindroms. Zarnu veselības un smadzeņu darbības savstarpējā saikne

Silvija Ābele, 2022

 

Nataša Kempbela-Makbraida ir vairāku publikāciju līdzautore un lektore, kas uzstājusies daudzos starptautiskos semināros un konferencēs par mācīšanās traucējumu un gremošanas problēmu tematiku. Šī grāmata atspoguļo ārstes pieredzi un zināšanas. Grāmatā ietvertā informācija būs palīdzoša dažādu gremošanas traucējumu, kuņģa-zarnu trakta problēmu un autoimūnu slimību gadījumā.

KATALOGĀ