NOZARU LITERATŪRAS JAUNUMI NOVEMBRIS

           Jaunākie izdevumi nozaru literatūrā

VĒSTURE

 

Latvijas rītausmā. Trīs atmiņu stāsti par Latvijas Neatkarības karu 1918. – 1920. gadā

Zvaigzne ABC, 2022

 

Apgāds Zvaigzne ABC sadarbībā ar Latvijas Kara muzeju piedāvā lasītājiem trīs unikālus atmiņu stāstus par Latvijas Neatkarības karu, kas norisinājās vairāk nekā pirms simts gadiem. Divi no autoriem – Antons Grāmatiņš (1891–1969) un Jānis Ķīselis (1897–1942) – bija Latvijas Republikai pirmās uzticamās militārās vienības Latvijas zemessardzes jeb landesvēra Atsevišķā latviešu bataljona karavīri, kas cīnījās leģendārā pulkveža Oskara Kalpaka vadībā. Savukārt Aleksandrs Indriksons (1893–1977) Latvijas Republikas bruņoto spēku sastāvā karoja pret Bermonta armiju, kā arī piedalījās Latgales atbrīvošanā no Sarkanās armijas.

KATALOGĀ

PSIHOLOĢIJA

 

Liene Uresina. Ar tevi viss ir kārtībā. Kā pārstāt baidīties un beidzot sākt dzīvot

Autora izdevums, 2022

 

Es ticu, ka katrai sievietei ir jāprot pateikt pašai par sevi: Ar mani viss ir kārtībā. Ja tu tam piekrīti, šī grāmata domāta tev. Ja tu tam galīgi nepiekrīti, šī grāmata pavisam noteikti domāta tev. Šī nav grāmata, kurā es glaudīšu tavu galvu (lai gan ļoti labprāt to izdarītu) un žēlastības pilnām acīm teikšu turpināt, kā sākts, jo, redz, ar tevi viss ir kārtībā. Šī ir grāmata, kurā es vedīšu tevi tikties pašai ar sevi, lai tu pa īstam noticētu tam, ka tevī ir viss, lai dzīvotu piepildīti, harmoniski, laimīgi. Jā, katra (katra!) sieviete ir pelnījusi dzīvot laimīgu un piepildītu dzīvi.

KATALOGĀ

 

Judy Apps. The Art of Communication. How to be Authentic, Lead Others, and Create Strong Connections 

John Wiley & Sons, 2019

 

The Art of Communication is for anyone who senses that they could be communicating on a deeper level. Perhaps you are a confident communicator but suspect there may be more to the art of conversation that you have not yet been able to access. Or perhaps you feel that your conversations lack depth and meaning and that you’d like to enrich your relationships with others, if only you knew how. This book will address your concerns and show you how to engage wholeheartedly with others.

 

KATALOGĀ

 

Alan Barker. Improve your communication skills. How to build trust, be heard and communicate with confidence

Kogan Page, 2022

 

This fully updated 6th edition now features a handy self-assessment tool to help you profile your own preferred communication style, even more practical exercises, useful checklists and top tips, as well as content on influencing others and managing difficult conversations. This book provides vital guidance on improving your conversations, building rapport, giving effective presentations, writing excellent reports and networking successfully. With the help of Improve Your Communication Skills, you will be able to get your message across – every time.

KATALOGĀ

SOCIOLOĢIJA

 

Iespējamās tikšanās

Jumava, 2019

 

Šī grāmata ir par mūsu līdzcilvēkiem. Viņu mērķiem un ceļu uz to sasniegšanu, bailēm un to pārvarēšanu, sasniegumiem un neveiksmēm. Saruna ir viens no personiskākajiem veidiem, kā iepazīt otru cilvēku. Grāmatas varoņi – gan tie, kuri ir šo sarunu iniciatori, gan tie, kas atsaucās aicinājumam sarunai par būtisko, atklāj mums savus dzīves līkločus un ļauj saskatīt, ka ikviens no mums var kļūt par iedvesmojošu paraugu citiem.

KATALOGĀ

GRĀMATVEDĪBA

 

Jūlija Bojarenko. Praktiskā finanšu grāmatvedība. 1. daļa

ArtBuh Akadēmija, 2022

 

Lasītājiem tiek piedāvāti praktisku piemēru risinājumi un pārdomātie uzdevumi, kas ir autores 28 gadu pedagoģiskā darba un praktiskās darbības pieredzes apkopojums. Profesionālā ziņā noderīgs izziņas materiāls, kurā nepieciešamības gadījumā iespējams rast atbildes uz konkrētiem jautājumiem, kas saistīti ar ilgtermiņa ieguldījumu un apgrozāmo līdzekļi uzskaiti līdz pat sīkākām niansēm.

 

KATALOGĀ

MEDICĪNA

 

 

Alberto Viljoldo. Atjauno savu ķermeni. Garīgums un augu spēks tavai veselībai

Zvaigzne ABC, 2022

 

Atjaunots organisms: ātri atgūstas no slimībām, saglabā jauneklību un vitalitāti, stiprina saikni ar Garu un ar dabu. Ar Viljoldo Jauna ķermeņa programmu var dažu dienu laikā uzlabot pašsajūtu un jau pēc nedēļas sākt smadzeņu un visa ķermeņa attīrīšanos un atjaunotni. Alberto Viljoldo dzīvē viss ritēja pēc plāna, bija sasniegti augstākie karjeras un personiskie mērķi, kad viņš piepeši nedziedināmi saslima. Taču Viljoldo nepadevās, bet lika lietā gan savas zinātnieka, gan šamaņa prasmes.

KATALOGĀ

 

Mary Sanderson. Soft Tissue Release. A Practical Handbook for Physical Therapists

Lotus Publishing, 2021

 

Originally published in 1998, Soft Tissue Release: A Practical Handbook for Physical Therapists was the first ever book to be written on soft tissue release and its reputation as one of the most highly respected textbooks on the subject is as strong today as it was then. Now in its fourth edition, this latest version contains the most up to date information on the role of fascia and even more comprehensive anatomical imagery to illustrate the theory and techniques involved.

KATALOGĀ

 

Telerehabilitation. Principles and Practice

Elsevier, 2022

 

Offering significant benefits to both healthcare providers and patients, telerehabilitation is a key component in the future of rehabilitation care. Telerehabilitation: Principles and Practice provides expert information from experienced practitioners in the field, covering the wide range of patients seen in a rehabilitation medical practice or a hospital-based system. It provides quick access to information on common rehabilitation diagnoses and practices and how you can best use telerehabilitation to provide timely, effective care to every patient. 

KATALOGĀ

UZŅĒMĒJDARBĪBA

 

Inguna Leibus. Uzņēmuma darbības uzsākšana, grāmatvedība un nodokļi

Lietišķās informācijas dienests, 2022

 

Uzņēmumi atšķiras kā pēc to lieluma un tiesiskā statusa, tā arī pēc īpašnieku atbildības pakāpes, grāmatvedības sistēmas un nodokļu maksājumiem. Kā atrast vispiemērotāko un nekļūdīties jau pašā darbības sākumā? Grāmatā galvenokārt skatītas trīs uzņēmējdarbības formas, kuras varētu izvēlēties jaunais uzņēmējs saimnieciskās darbības uzsākšanai – sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA), individuālais komersants (IK) un zemnieku saimniecība (ZS). Grāmatā aplūkota saimnieciskās darbības reģistrēšanas kārtība, salīdzinot dažādus uzņēmumu veidus, grāmatvedību un nodokļus.

KATALOGĀ

 

Deniss Ščeulovs, Nīks Plēgmans. Atspēriena punkts veiksmīgai uzņēmējdarbībai

RTU Izdevniecība, 2022

 

Mācību līdzeklis paredzēts uzņēmējdarbības un ar to saistītu jomu studentiem, kā arī topošajiem un esošajiem uzņēmējiem. Tajā aprakstīti jaunuzņēmuma biznesa modeļa izveides posmi un izaicinājumi, izmantojot autoru – RTU asociētā profesora Denisa Ščeulova un Roterdamas Biznesa skolas zinātniskā lektora Nīka Plēgmana – izveidoto “atspēriena punkta” metodiku. Grāmata palīdzēs analizēt un pilnveidot arī uzņēmuma esošo biznesa modeli.

 

KATALOGĀ