NOZARU LITERATŪRAS JAUNUMI – SEPTEMBRIS

Iepazīstinām ar nozaru literatūras jaunumiem.

DĀRZNIECĪBA

Lancmane, Laura. Vēsturisko rožu dārzs. Rundāles pils muzejs, 2020

Rundāles pils rožu dārza izveide sākās 2004. gadā, un laika gaitā tas ir kļuvis par daudzu iecienītu apskates mērķi. Šis izdevums iepazīstina ar mazāk zināmo dārza daļu- ar vēsturiskajām rozēm, kuru neilgo ziedēšanu tikai retam dārza apmeklētajam ir izdevies redzēt pilnībā.

VALODNIECĪBA

Cīrule, Līga. IT’S TIME FOR LATVIAN!” Zvaigzne ABC, 2020

Grāmata “piedāvā latviešu valodas apguves kursu iesācējiem. Tā būs kā ceļvedis un palīgs tiem, kas sāk apgūt latviešu valodas pamatus, mācās individuāli vai grupā un vēlas saprast latviešu valodu un runāt latviski dažādās dzīves situācijās.

PSIHOLOĢIJA

Eimens, G, Daniels. Kā salabot dvēseles mikroshēmu. Lietusdārzs,2002

Šīs grāmatas autors smadzeņu un dvēseles kopību skata mūsdienu zinātnes un tehnikas iespēju apstākļos. Izpētījis vairāk nekā 12 000 smadzeņu attēlu, viņš uzskata, ka dvēsele nepavisam nav ēteriska.

VĒSTURE

Stranga, Aivars. Latvijas un Padomju krievijas. Miera līgums 1920. gada 11. augustā.  Mansards, 2020

1920.gada 11.augustā noslēgtais miera līgums tiek vērtēts kā viens no nozīmīgākajiem līgumiem gan jaunās Latvijas valsts pirmajos gados, gan Latvijas vēsturē kopumā – arī pēc simt gadiem.

KATALOGĀ

Riekstiņš, Jānis. PSRS okupācijas armijas noziegumi Latvijā.1940.-1991.gads. Tieslietu ministrija, 2020

Grāmatas autors izpētījis un sabiedrību iepazīstinātu ar mūsu valsts un tautas vēstures traģiskajām lappusēm – PSRS okupācijas armijas noziegumiem Latvijā vairāk nekā piecdesmit gadu laikā.

KATALOGĀ

Vilīte, Valda. Sesavas baznīca 1633-2018. Sesavas evaņģēliski luteriskā draudze, 2020

Jau četrus gadu simtus Sesavas baznīca pastāv it kā liela viesuļa centrs Zemgalē. Pārdzīvoti kari, mēri, ugunsgrēki.

Baltijas ceļš. Turpinājums. Latvijas Nacionālās vēstures muzejs, 2019

Starptautiskās konferences “Baltijas ceļš. Turpinājums materiāli. Tā  tika organizēta, lai atzīmētu 30 gadus, kopš akcijas Baltijas ceļš.

Акунин ,Борис. Первая сверхдержава. История Российского государства. ACT,2020

В начале XIX века Россия впервые получила статус сверхдержавы и стала претендовать на европейское лидерство. Однако, сумев добиться господствующей позиции ценой огромных жертв, страна утрачивает ее спустя всего лишь сорок лет. Почему так получилось?

EZOTĒRIKA

Renārs, R. Gērijs. Tava nemirstīgā realitāte.  Madris, 2020

Tava nemirstīgā realitāte ir aizraujošs un lietišķs ceļvedis, lai piedošanas procesā rastu mieru, veselību un laimi.

GRĀMATVEDĪBA

Kelmere, Laila. Ievads grāmatvedībā jeb grāmatvedības pamati: teorija un uzdevumi. Lietišķās informācijas dienests,2020

Šī grāmata paredzēta kā mācību un izziņas līdzeklis, lai nostiprinātu zināšanas un iemaņas grāmatvedības pamatos.

MEDICĪNA

Styrerud, Martin.  The medical translator. Student manual. Valodu māja, 2020

The medical translator is a book for medical students and other medical or health personell to help you with patient communication in different languages.

BIBLIOTĒKA

Rīgas Centrālās bibliotēkas bibliotekāru atmiņu grāmata. Rīgas Centrālā bibliotēka, 2020

Grāmata, kurā apkopotas bibliotēkas darbinieku atmiņas par viņu darba gaitām Rīgas Centrālajā bibliotēkā.

ĢEOGRĀFIJA

The latvian ABC. The Latvian Institute, 2020

Grāmata 33 latviešu alfabēta burtos stāsta par Latvijai un latvietim raksturīgajām īpašībām un īpatnībām, izceļ personības, kas devušas ieguldījumu valsts un nācijas pašapziņas izveidē vēsturē un tagadnē.

Latvia 100 snapshot stories. The Latvian Institute, 2017

Simts īsi stāsti par mūsu apziņas kodiem, vērtībām un tikumiem, īpašiem cilvēkiem, lietām un vietām – par godu Latvijas simtgadei, Latvijas institūts izdevis jaunu grāmatu angļu valodā.

ARHEOLOĢIJA

Arheoloģija un etnogrāfija XXXI. Zinātne, 2020

Antonija Vilcāne, Arheoloģes un numismātes Tatjanas Bergas zinātniskā darbība Dr.hist. Tatjanas Bergas publikācijas (1976-2020).

DROŠĪBA

Valsts Drošības dienests.2019. gada publisks pārskats. Valsts drošības dienests, 2020

Publisks pārskats par Valsts drošības dienesta darbību 2019. gadā