NOZARU LITERATŪRAS JAUNUMI SEPTEMBRIS

Jaunākie izdevumi nozaru literatūrā

IZGLĪTĪBA

Gunta Griģe. Muzikālās rotaļas. Dziesmas un rotaļas pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem

RaKa, 2023

Grāmatā iekļautas autores radītas 40 dziesmas un rotaļas, kas sekmē pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnu daudzpusīgu attīstību. Tās palīdz uzlabot kustību koordināciju, ritma izjūtu. Tās veicina prasmi darboties gan pa vienam, gan pārī, gan grupā, rosina spēju ātri reaģēt un attīsta vokālās prasmes, palīdz noteikt labo un kreiso pusi. Izmantojot dziesmas un rotaļas, var arī vingrināt prasmi orientēties telpā. Dziesmu tekstiem ir izzinošs raksturs – tie mudina iepazīt apkārtējo pasauli.

PSIHOLOĢIJA

Sjū Stjuarte-Smita. Rūpīgi kopts prāts

Zvaigzne ABC, 2023

Šajā grāmatā britu psihiatrei un psihoterapeitei Sjū Stjuartei-Smitai ir izdevies saprotamā un saistošā veidā apkopot plašu informācijas apjomu par dārzniecības prakses dziedinošajiem efektiem. Zinātnisko pētījumu rezultātus viņa ilustrē ar pašas un pacientu pieredzes stāstiem. Ceru, ka daudziem lasītājiem tā palīdzēs stiprināt dzīvesspēku, kopjot savus dārzus gan tiešā, gan metaforiskā ziņā.

KATALOGĀ

Džena Sinsero. Sasodīti lieliski ieradumi. 21 diena līdz brīnišķīgai dzīvei: apzinies savas vēlmes, nosaki robežas, veido un nostiprini lieliskus ieradumus

Zvaigzne ABC, 2023

Šajā grāmatā bestselleru autore, lektore, pasaules apceļotāja un panākumu gūšanas trenere Džena Sinsero (Jen Sincero) piedāvā strukturētu plānu, kā 21 dienas laikā aizstāt nevēlamus ieradumus ar labiem, noteikt sev veselīgus ierobežojumus un izveidot rīcības plānu jaunu mērķu sasniegšanai. Dženai Sinsero ir pārsteidzošs skatījums uz ieradumu veidošanās procesu. To izprotot, iespējams pārvarēt šķēršļus, kuru dēļ izgāzušās daudzas apņemšanās. Savā neatkārtojami ironiskajā, tiešajā un neticami motivējošajā stilā viņa paskaidro, kā dzīvot tādu dzīvi, kādu vienmēr ir gribējies.

SOCIOLOĢIJA

Shuang Liu, Zala Volcic, Cindy Gallois. Introducing intercultural communication

SAGE Publications Ltd, 2023

Taking a global and critical perspective, this textbook presents the concepts, theories and applications from the field of intercultural communication in a lively and easy-to-follow style. Introducing Intercultural Communication is the ideal guide for you to become an effective global citizen. It is essential reading for students in media, communication, business management, linguistics, and beyond.

KAROGI

Anita Gailiša. Stāvi stipri. Strādā droši. Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja karogu kolekcija

Latvijas Mediji, 2023

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā tiek glabāti senākie karogi Latvijā. Kompleksa karogu kolekcija ietver 400 vienību, neskaitot karogu piederumus, un hronoloģiski tā nosedz piecus gadsimtus – no 17. gadsimta Rīgas sardzes karogiem līdz mūsu dienām. Arī tematiski daudzveidīgās emblēmas, ģerboņi, krāsu salikumi un devīzes atspoguļo sabiedriski politiskās dzīves norises un idejas Latvijas vēsturē. Karogs nav tikai valsts simbols. Cilvēku prātos un sirdīs šis vizuālais simbols parasti spēj radīt daudz plašāku asociatīvu emociju un sajūtu gammu. Pateicoties šai netveramajai, smalkajai un tikai cilvēkam raksturīgajai emociju maģijai, nacionālais karogs spēj ne tikai iedvesmot vai pulcēt cīņai, bet arī radīt asociācijas ar bērnības mājām, mātes valodu, jaunības vasarām, dzimtas pieredzi vai atzīto vērtību kopumu.

CEĻOJUMI

Юлия Пятницына. На Шелковом пути

Эксмо, 2023

Вас ждут душевные разговоры со старыми друзьями, знакомство с местными жителями в других странах, погружение в иную культуру и множество удивительных вещей, скрытых от глаз туристов.