Par to, kas ir normāls cilvēks. Kino vakars

LM_Kino-vakars_Insta_1080x1080_Ventspils

Labklājības ministrija, kopīgi ar Norvēģijas vēstniecību Latvijā, aicina ikvienu interesentu apmeklēt tematiskos kino vakarus piecās Latvijas pilsētās – Siguldā, Madonā, Ventspilī, Rēzeknē un Jēkabpilī – lai kopīgi noskatītos “Oskaram” nominēto norvēģu filmu “Ellings” un aizdomātos par to, kas ir normāls cilvēks.

Oktobris ir Starptautiskais garīgas veselības mēnesis, tādēļ apmeklētājiem tiek piedāvāta mākslas filma “Ellings”. Filmas pamatā ir aizkustinošs un aizraujošs stāsts par Ellingu, vīrieti ar garīga rakstura traucējumiem, kurš, zaudējot vienīgo tuvinieku, māti, ar Oslo sociālo dienestu palīdzību, kļūst patstāvīgs un pamazām iekļaujas sabiedrībā.

Lai labāk izprastu filmu un cilvēkus ar garīga rakstura traucējumiem, pasākuma apmeklētājiem tiks piedāvāta kino eksperta Sergeja Timoņina vadīta lekcija par kino un diskusija ar Arvīdu Denisu – vīrieti ar garīga rakstura traucējumiem, kurš pateicoties sociālajiem pakalpojumiem un līdzcilvēkiem, līdzīgi kā filmas galvenais varonis, ir veiksmīgi integrējies sabiedrībā vienā no Latvijas pilsētām, Ogrē.

Apmeklētājiem tiks piedāvāts arī īss ieskats Latvijas Republikas Labklājības ministrijas, Eiropas Komisijas un Norvēģijas valsts darbā, veidojot iekļaujošu sabiedrību un skaidrojums par Eiropas Savienības fondu un Eiropas Ekonomiskās zonas grantu atbalsta nozīmi.

Kino vakari tiks organizēti:

14. oktobrī Siguldā, “Kino Lora”, plkst. 18:00.

16. oktobrī Madonā, kinoteātrī “Vidzeme”, plkst. 16:00.

19. oktobrī Ventspilī, “Kino RIO”, plkst. 18:00.

23. oktobrī Rēzeknē, “Latgales vēstniecībā GORS”, plkst. 16:00.

25. oktobrī Jēkabpilī, “Krustpils Kultūras centrā”, plkst. 18:00.

Ieeja pasākumos bez maksas. Vietu skaits ierobežots. Biļetes un informācija par norises vietām:

Siguldā https://fb.me/e/2Vl0axFk2; Madonā https://fb.me/e/5h7mbtxl0;

Ventspilī https://fb.me/e/2jRhShU98; Rēzeknē https://fb.me/e/3Jg51d5gX;

Jēkabpilī https://fb.me/e/20NtJbdIL.

Kino vakari tiek finansēti no Labklājības ministrijas Eiropas Sociālā fonda projekta “Tehniskā palīdzība sabiedrības informēšanai labklājības jomā (2. kārta)” līdzekļiem. Līdzfinansē EEZ un Norvēģijas granti.

Informāciju sagatavoja:

Guntis Kaldovskis, Labklājības ministrijas Eiropas Savienības fondu departamenta vecākais eksperts sabiedrības informēšanas jautājumos, 29148662, guntis.kaldovskis@lm.gov.lv 

 

11.10.2022.
   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook