Pārbaudi savas zināšanas par Ventspili spēlē “Ventspils ABC”!

Pilsetuspele

Aicinām ikvienu pārbaudīt savas zināšanas par Ventspili jaunajā tiešsaistes spēlē “Ventspils ABC”, ko veidojis Latvijas Drošāka interneta centrs drossinternets.lv sadarbībā ar Drošāka interneta vēstnešiem Ventspilī!

“Ventspils ABC” ir daļa no spēļu kopuma “Pilsētu spēle,” kas sastāv no spēlēm par 22 Latvijas pilsētām.

Spēlē doti 33 patiesi un nepatiesi apgalvojumi par pilsētu, un spēlētāja uzdevums ir šos apgalvojumus izvērtēt. Katrs apgalvojums ir secīgi saistīts ar katru latviešu alfabēta burtu. Tā, piemēram, pie burta “A” ir apgalvojums par Amatu māju, pie burta “”M” – par Mazbānīti u.tml. Spēle ir pieejama tikai latviešu valodā.

Spēle paredzēta iekšzemes tūrisma popularizēšanai un medijpratības veicināšanai, jo faktu patiesumu var pārbaudīt arī internetā.

Spēli spēlēt var ikviens – kā tūrists, tā arī attiecīgās pilsētas iedzīvotājs, lai pārbaudītu zināšanas par savu pilsētu.

Lai spēlētu “Ventspils ABC:”

1. Apmeklējiet vietni: https://drossinternets.lv/lv/info/pilsetu-spele un izvēlieties Ventspili!
  2. Izvērtējiet, vai apgalvojums par Ventspili ir patiess vai nepatiess, un aizpildiet atbilžu iesniegšanas formu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdvx1Hll15dHHqEXeXrf3Fa096nuClN0zwnAVuR-wljaF_PFA/viewform

Spēli būs iespējams izspēlēt līdz 29.septembrim, un 30 labākie faktu izvērtētāji saņems balvas!

Drošāka interneta vēstneši ir brīvprātīgie, kuri veido un vada pasākumus bērniem par drošību internetā, nereti ņemot talkā drossinternets.lv pieejamos materiālus.  Drošāka interneta vēstneši Ventspilī ir Galvenās bibliotēkas Mācību centra vadītāja Paula Anškena, Gāliņciema bibliotēkas vadītāja Krista Špude, Ventspils Digitālā centra pasniedzēja Ilze Grinfogele un 2.vidusskolas bibliotekāre Margarita Marcinkeviča.

Informācijai:
Kārlis Lithens
Ventspils Galvenās bibliotēkas
Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītāja p.i.