Pārventas bibliotēkā ar koncertprogrammu “Amerikas skices” viesosies trio HAI

02_04_koncerts_Afisa

Otrdien, 2. aprīlī, plkst. 18.00 Pārventas bibliotēkā Ventspilī trio HAI izpildījumā izskanēs enerģiska, spoža un aizraujoša kamermūzikas programma “Amerikas skices”.

Kameransamblī HAI apvienojušies izcili kamermūziķi – flautiste, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore Ilona Meija, pianiste, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kameransambļu un klavierpavadījuma katedras asociētā profesore Herta Hansena un saksofonists, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Latvijas Kultūras akadēmijas un Latvijas Mākslas akadēmijas apvienotās profesionālās doktorantūras students Aigars Raumanis. Visi trīs mūziķi ieguvuši augstāko Latvijas valsts apbalvojumu mūzikā — Lielo mūzikas balvu.

Trio HAI īpaši šiem koncertiem piemeklējis daudzveidīgu amerikāņu komponistu mūziku. Lovela Lībermana (Lowell Lieberman) 2022. gadā radītais Trio flautai, saksofonam un klavierēm Latvijā vēl nav skanējis. Tajā klausītājiem atklāsies komponista ritma izjūtas smalkums un harmoniskās valodas bagātība. Amerikāņu saksofonists Rasels Pītersons (Russell Peterson) – komponists, kurš savos darbos sakausē Eiropas klasiskās un populārās mūzikas elementus, tādējādi veidojot neatkārtojamu un neaizmirstamu skanējumu – arī radījis brīnišķīgu mūziku šādam sastāvam. Jaunā versijā izskanēs Erika Eveizena (Eric Ewazen) “Balāde, Pastorāle un Deja”. Amerikas mūzika daudziem asociējas ar džezu, tāpēc koncertprogrammā iekļauts arī leģendārā džeza pianista Čika Koreas (Chick Corea) vitālais darbs “Spānija”.

Trio HAI koncerti īstenoti Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Zinātniskās un radošās darbības projektu konkursa ietvaros. “Amerikas skices” – aizraujošs ceļojums pa optimisma caurstrāvoto un virtuozo amerikāņu mūziku kopā ar flautisti Ilonu Meiju, saksofonistu Aigaru Raumanu un pianisti Hertu Hansenu.

Ieeja: 3 EUR. Biļetes varēs iegādāties pie ieejas pasākuma norises vietā.

Vairāk informācijas:
Solvita Štekerhofa