Pārventas bibliotēkā atklās ventspilnieka, jūrnieka Daiņa Rozentāla fotogrāfiju izstādi

„Jautājiet jūrniekiem par jūru”

Otrdien, 4. jūlijā, plkst. 18.00 Pārventas bibliotēkā, Tārgales ielā 4, notiks Daiņa Rozentāla fotogrāfiju izstādes “Jautājiet jūrniekiem par jūru” atklāšana.

 

Atklājot Jūras svētku mēnesi, Pārventas bibliotēkā būs iespēja tikties ar fotogrāfu un bijušo jūrnieku Daini Rozentālu viņa jubilejas izstādes atklāšanas pasākumā.

Fotoizstādei izvēlēts vienkāršs, īss, bet ļoti kodolīgs japāņu sakāmvārds: “Jautājiet jūrniekiem par jūru!”.  Eksotiskajai un tālajai zemei Japānai, kuru no visām pusēm apskauj okeāns, šis it kā vienkāršais sakāmvārds ir neatņemama vērtība, jo kam gan vēl, ja ne japāņiem no senseniem laikiem ir pamats tā teikt, uzsver D.Rozentāls.

Arī mūsu zemei Latvijai ir likteņa dota jūra: dārgums, kas ne visiem ticis. Jūlijā, gadskārtējā jūrnieku un zvejnieku svētku laikā, kad varenais jūras valdnieks Neptūns kāpj krastā, aicinot svinēt Jūras svētkus, ventspilnieks Dainis Rozentāls savā jubilejas gadā nolēmis dalīties ar saviem dzīves mirkļiem, kas biezā slānī iekrājušies fotoarhīvā.

Bērnībā viņš juties kā dullais Dauka, kurš gribēja nokļūt aiz horizonta, lai ieraudzītu pasauli. Jaunībā D.Rozentāls devās jūrā un gluži kā Kolumbs piestāja dažādās pasaules ostās. Tagad viņš jūtas kā Robinsons Krūzo, kurš no savas ikdienas salas dodas vērot jūru, kura katru reizi ir citāda, mūžīgi mainīga, kā nebeidzams stāsts vai seriāls ar krāsu un noskaņu sižetiem.

Izstāde Pārventas bibliotēkā būs skatāma no 4. jūlija līdz 3. augustam.

Vairāk informācijas:
Solvita Štekerhofa
Ventspils bibliotēka
Pārventas bibliotēkas vadītāja
Tālr.: 63680073

27.06.2023.

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook