Pārventas bibliotēkā būs skatāma fotomākslinieces Jekaterinas Karpovas izstāde “HERBĀRIJS”

7okt_Kate_INSTAGRAM

No 7. oktobra līdz 7. novembrim Pārventas bibliotēkā būs apskatāma fotomākslinieces Jekaterinas Karpovas izstāde HERBĀRIJS. Izstādes atklāšana Pārventas bibliotēkā notiks 7. oktobrī plkst. 14.00.

HERBĀRIJS ir darbu sērija, kurā māksliniece sev raksturīgā fotostāstījuma formā pievēršas atmiņu tēmai. Sērija tapusi vairāku gadu garumā, kad dažādos dzīves posmos garās pastaigas gar jūru ir kļuvušas par rutīnu vai savā ziņā rituālu, ko varētu dēvēt par domu un atmiņu gremdēšanās procesu. “Līdzīgi herbārija veidošanai mūsu prāts atlasa, saspiež līdz plānai caurspīdīgai kārtai un noglabā dažādus mūsu dzīves mirkļus, lai kādā brīdī izceltu tos gaismā.  Fotogrāfijās gan nav redzams klasiskais herbārijs, bet mana personīgā interpretācija par to. Mans herbārijs sastāv no tā, ko jūra atdod krastam – kā jau piekrastē mēdz būt,” – tā  māksliniece raksturo izstādi.

Izstādē piedāvātie darbi ir viena neliela sērijas daļa – viens atsevišķs sterils jūras herbārija posms, kas, tāpat kā mūsu atmiņas, nepārtraukti tiek papildināts ar jauniem eksemplāriem.

Jekaterina Karpova (1985) absolvējusi Latvijas Lauksaimniecības universitāti ainavu arhitektūras specialitātē (2009) un ieguvusi profesionālo maģistra grādu mākslā Liepājas Universitātē (2014). Māksliniece ir izstrādājusi vairākus lielus personīgus un kolektīvus fotoprojektus, kā arī organizējusi izstādes ne tikai sev, bet arī citiem māksliniekiem.

Letonika.lv vēsta – herbārijs (latīņu: herbarius; herba – augs) ir īpaši vāktu un izžāvētu augu kolekcija. Parasti augus žāvējot sapresē un pēc izžāvēšanas piestiprina blīvām papīra lapām. Herbārija dokuments ir unikāls un autentisks, pie tā var atgriezties un pārbaudīt iepriekš izdarīto secinājumu pareizību.

Vairāk informācijas:
Solvita Štekerhofa