Pārventas bibliotēkā notiks Ventspils reģiona fināls skaļajā lasīšanā

DSC_8000

Sestdien, 27.maijā, plkst. 12.00 Pārventas bibliotēkā notiks Nacionālās skaļās lasīšanas sacensību Ventspils reģiona fināls. Tajā iekļuvuši 17 pārstāvji  no 11 Ventspils pilsētas un novada skolām.

Laikā no marta līdz maija vidum skolās aizvadīta Skaļās lasīšanas sacensību pirmā kārta, kurā skolas izvirzīja labākos lasītājus, kuri pārstāvēs savas skolas reģiona finālā.

Savukārt reģiona uzvarētājs septembrī dosies uz Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB), lai pārstāvētu Ventspils reģionu valsts līmeņa finālā. Ventspils reģiona uzvarētāju noteiks tiesneši: Ventspils bibliotēkas direktore Astra Pumpura, Ventspils Izglītības pārvaldes pārstāvis Kristians Jacevičs, tulkotāja Dace Meiere, redaktore Anda Ogriņa un rakstniece Vita Štelmahere. 

          LNB kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi jau kopš 2017. gada bibliotēkās un skolās visā Latvijā aicina 5.klašu audzēkņus piedalīties skaļās lasīšanas sacensībās. Varam lepoties, ka  2022.gadā Nacionālā fināla uzvarētājs bija Ventspils reģiona pārstāvis Gustavs Liepājnieks no Ventspils Centra sākumskolas, kurš savai skolai ieguva  ceļojošo kausu un Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktora titulu.

Sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

Lasīšanas sacensību norisi atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība, olimpiskais centrs “Ventspils” un grāmatnīca “Globuss”.

 

Informācijai:
Vita Ozola
Ventspils bibliotēka
Pārventas bibliotēkas
vecākā bibliotekāre darbā ar bērniem un jauniešiem
Tālr.: 63680075
vita.ozola@ventspils.lv

22.05.2023.

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook