Pasākumi Ventspils bibliotēkā Latvijas Republikas svētku nedēļā

Sagaidot Latvijas valsts proklamēšanas 95.gadskārtu, Ventspils bibliotēka piedāvā apmeklēt svētkiem veltītus pasākumus.

Latvijas dzimšanas diena ir īpašs un nozīmīgs brīdis. Lai radītu svētku noskaņu, no 11. līdz 18.novembrim Ventspils bibliotēkā norisināsies dažādi pasākumi -  konkursi, lekcijas, literāri pasākumi, izstādes atklāšana, koncerti.

Pirmdienas, 11.novembra, vakarā plkst. 19.00 ar latviešu klaviermūzikas koncertu uzstāsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas klavieru katedras docents, vairāku starptautisku konkursu un balvu laureāts pianists Juris Žvikovs.

Otrdien, 12.novembrī, plkst. 18.00 Galvenajā bibliotēkā apliecinot, ka Latvijā, tepat Ventspilī, aug talantīga jauna dziedātāju un mūziķu paaudze, muzicēs Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņi, bet plkst. 19.00 Pārventas bibliotēkā koncertā “Zinu, zinu tēvu sētu” uzstāsies folkloras kopa Aijas Kaminskas vadībā.

Piektdien, 15.novembrī,  plkst. 12.00 Galvenajā bibliotēkā, atzīmējot izcilā latviešu dzejnieka Ojāra Vācieša 80.jubileju, notiks literāri muzikāls pasākums “SEANSS. Dzejnieks Ojārs Vācietis & Aktieris Rihards Lepers”, kurā skanēs Ojāra Vācieša dzeja un dziesmas ar viņa vārdiem Riharda Lepera sniegumā.

Plkst. 15.00 norisināsies grāmatas “Latvijas leģendas III” prezentācija. Pasākumā piedalīsies grāmatas idejas autorsm, filmu producents Andrejs Ēķis, apgāda “Jumava” valdes loceklis Juris Visockis, divi grāmatas autori – Laimdota Sēle un Pāvils Raudonis, Ventspils pilsētas domes un basketbola kluba “Ventspils” pārstāvji.

“Latvijas leģendas” ir grāmatas par izcilām persnībām un notikumiem, kas veidojuši Latviju lielāku. Trešās grāmatas varoņi ir  bīskaps Alberts, Žanis Lipke, Hercs Franks, Emīlija Benjamiņa, Ita Kozakeviča, Pauls Valdens, Imants Ziedonis, Mārtiņš Freimanis. Grāmata izdota apgādā “Jumava”.

“Grāmata “Latvijas leģendas” ir par cilvēkiem, kuriem varam pateikties, ka Latvija veidojusies tieši tāda, kādu mēs to mīlam un ar kuru lepojamies,” tā par gāmatu teicis Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Savukārt sestdien, 16.novembrī, plkst. 16.00 Pārventas bibliotēka aicina uz  koncertu “100 un 1 iemesls, lai nepaliktu mājās”. Koncertā piedalīsies “Ventspils saksofonu kvartets” un metālpūšamo instrumentu kvintets “Ventspils Brass”.

Ieeja uz pasākumiem ir bez maksas. Tiksimies bibliotēkā!

Astra Pumpura
Ventspils bibliotēka