PASKĀLS MERSJĒ – LEA

10
Nobalso!

10.vieta martā

Ceļmalas kafejnīcā Provansā nejauši iepazīstas pusmūža kungi Adrians Hercogs un Marteins van Flīts. Kopīgais mājupceļš uz Berni svešiniekus satuvina, un van Flīts atklāj ceļabiedram kādu traģisku, noslēpumainu un poētiski skaistu stāstu.

Tā galvenā varone ir Lea, van Flīta meita, – sākumā maza meitenīte, kurai tētis nopērk pirmo vijoli, vēlāk, stāstījumam risot tālāk, plaukstoša skaistule un talantīga māksliniece, būtne, kuras kaislības valda ne tikai pār viņu pašu, bet arī pār tiem, kuri pietuvojas Leas dzīvei.  Van Flīta un viņa meitas liktenis Adrianu valdzina un saviļņo, aicina vilkt paralēles ar attiecībām paša ģimenē, un iegremdēšanās svešinieka stāstā kļūst par pārsteigumiem un atklājumiem bagātu ceļojumu mīlestības, mūzikas un jūtu sarežģītajā pasaulē.

Paskāls Mersjē (Pascal Mercier) dzimis 1944. gadā Bernē un dzīvo Berlīnē. Viņa romāns “Nakts vilciens uz Lisabonu” kļuvis par vienu no pārdotākajām grāmatām pēdējo gadu laikā, tas pārtulkots daudzās valodās un ir sajūsminājis miljoniem lasītāju, pēc romāna motīviem uzņemta filma. P. Mersjē saņēmis vairākas atzinības, tostarp Marijas Luīzes Kašnicas literāro balvu un Premio Grinzane Cavour.

Nav neviena komentāra, esi pirmais!

Komentēšana slēgta.