Romantiska klaviermūzika Mūzikas bibliotēkā

Featuring Juliana Silva November 13, 2025 123 Anywhere St., Any City, ST 12345 (1)

Sestdien, 29. aprīlī, plkst. 18. 00 koncertzāles “Latvija” Green Room ( 2. stāvs) notiks Sergeja Zolotova un Sergeja Somika klaviermūzikas koncerts “No klasikas līdz džezam”.

Klausītāju ieguvums būs abu pianistu atšķirīgais spēles stils un repertuārs, ko vienos romantiskā noskaņa. Sergeju Zolotovu vairāk pazīstam kā klasiskās mūzikas izpildītāju. Dzirdēsim viņa interpretācijā F. Šopēna, K. Debisī, N. Rimska – Korsakova skaņdarbus, skanēs arī mūzika no kinofilmām.

Sergeju Somiku ventspilnieki pazīst kā džeza pianistu. Viņš atskaņos vairākus par džeza standartu dēvētus darbus. Tie ir mūzikas skaņdarbi, kas ir nozīmīga džeza mūziķu muzikālā repertuāra sastāvdaļa, jo tos plaši 

pazīst, izpilda un ieraksta džeza mūziķi, kā arī plaši pazīstami klausītājiem. Tāpat viņš priecēs klausītājus ar negaidītu V.A. Mocarta skaņdarbu un latviešu tautas dziesmas “Pūt, vējiņi!” interpretāciju.

Abi mākslinieki sola pārsteigt klausītājus ar savu autormūziku. Koncertā piedalīsies basģitārists Andris Sīlis un dziedātāja Karolīna Švarcberga, kura uzņemsies koncerta vadītājas lomu.  

Koncertu organizē Ventspils Mūzikas bibliotēka, ciklā “(ne)akadēmiski’’, sniedzot pašizpausmes iespēju un satikšanos ar klausītājiem mazāk pazīstamiem mūziķiem visdažādākajos žanros. Ieeja koncertā bez maksas.

Pasākumu atbalsta koncertzāle “Latvija” , Ventspils Mūzikas vidusskola, ziedu bāze “Zelta Zieds”, Ventspils vīna darītava  “Windau Wines” .

Vairāk informācijas:
Inga Aulmane
Ventspils Mūzikas bibliotēkas vadītāja
tālr. 22030871
inga.aulmane@ventspils.lv

24.04.2023.

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook