Rotaļu lācis Ričijs Rū palīdzējis apgūt medijpratību 270 bērnudārzniekiem

20230419_103752_HDR

No šī gada marta līdz maija vidum Ventspils Bērnu bibliotēka īstenojusi jaunu apmācību programmu “Ričijs Rū un internets”, pirmsskolas vecuma bērniem – no četriem līdz septiņiem gadiem – trenējot prasmi droši un jēgpilni lietot internetu un medijus.

Nodarbībām varēs pieteikties arī septembrī gan pirmsskolas izglītības iestādes, gan sākumskolas, jo saturs ir piemērots arī 1. un 2. klašu skolēniem. Bērnu bibliotēkas bibliotekārs pamatā izmanto “Tet skoliņas’’ materiālus ar pārrunājamiem video materiāliem un spēlēm, kas adaptētas, pielāgojot atbilstoši konkrētai vecuma grupai.

Šopavasar medijpratības nodarbībām pieteicās kopumā sešas pirmsskolas izglītības iestādes: “Vāverīte”, “Eglīte”, “Rūķītis”, “Pienenīte”, “Zvaigznīte” un “Bitīte”. Nodarbības notika gan Ventspils Bērnu

bibliotēkā, Akmeņu ielā 2, gan bibliotekāram viesojoties 16 grupiņās ar kopumā 270 unikālajiem klausītājiem.

Piedāvājumā ir astoņas nodarbības.  Populārākās bija “Vislielākais koks pasaulē” par to, kas ir internets un kā tas darbojas (vadītas 11 nodarbības); ‘’Dziedātājputniņš’’ par jēgpilnu interneta izmantošanu (7 nodarbības); “Meža balle’’ par pārmērīgu aizraušanos ar ierīču izmantošanu (6 nodarbības), “Īstie brīnumi’’ par to, vai virtuālajā realitātē piedzīvojam kaut ko īstu (5 nodarbības).

Salīdzinoši zemāka interese bija par nodarbību “Ričija Rū noslēpums’’ par izglītojošām nodarbēm internetā (4 nodarbības), ‘’Baigā vēstulīte’’ par saraksti ar svešiniekiem (3 nodarbības), ‘’Nejaukais vīruss’’ par riskantiem vēstījumiem (1 nodarbība).

Šogad vēl neviens bērnudārzs neizvēlējās nodarbību ‘’Rūgtie cepumiņi’’ par kibermobingu jeb emocionālo pazemošanu internetā.

Bērnudārzā “Eglīte” viena no grupām ir ukraiņu bēgļu bērniem, un nodarbības tika novadītas latviešu un krievu valodā, audzinātājai tulkojot no krievu uz ukraiņu valodu.

Lācītis Ričijs Rū ir tēls, par kuru pasakas sarakstījušas Līga Rozentāle un Kristīne Spura, savukārt dziedātājs Lauris Reiniks lācītim veltījis dziesmas. Ričijs Rū arī piedalās televīzijas raidījumos bērnu auditorijai.

Informācijai:
Inga Markule