Saistību atruna jeb Valka rakstītie grāmatu apskati un daži citi jaunumi.

418681_10151057726051939_1373539071_n

Apsveicu jūs visus un apsveicu arī mūs pašus ar jauno mājas lapu. Ventspils bibliotēkas mājas lapas izstrādes process stiepās daudzu jo daudzu mēnešu garumā, notika sapulces, ideju ģenerēšanas, nebeidzami testi, kļūdu meklēšanas, labošanas, saskaņošanas un iekšējie piketi. Beidzot tas ir noticis, jaunā mājas lapa „iet gaisā” un, līdz ar jauno mājas lapu top arī šis tas jauns, agrāk bibliotēkas lapā nebijis.

Viena no jaunajām lietām ir blogs. Blogotāji būs vairāki un atšķirīgi, bet vienojošā tēma, protams, literatūra. Būs grāmatu apskati, kurus rakstīšu arī es, Jānis Valks, cilvēks, kurš ikdienā daudz lasa, šo to raksta un bibliotēkas darba laikā visai bieži redzams sēžam reģistratūrā (jā tas pats tips ar bārdu kurš kopē notis un iekasē soda naudas).

Katram savs skatījums uz blogu, ko un, kā darīt, par citiem izteikties nevaru, tāpēc pastāstīšu ko un kā grasos darīt es.

Parasti no apskatniekiem gaida vai arī viņi sola objektivitāti, es to nesolu, būšu demokrātiski subjektīvs, t.i., teikšu ko domāju, bet pietiekoši maigi, lai nav lasot jākrīt nost no krēsla. Es lasu to kas man interesē un patīk, vai arī ir nepieciešams izlasīt kāda ieplānota rakstu darba labā. Tā ka no maniem apskatiem vairāk var sagaidīt tādus žanrus kā zinātniskā fantastika, fantāzija, detektīvi, trilleri, varbūt arī kāda ceļojuma apraksta vai biogrāfiska romāna apskatu. Visdrīzāk no manas puses nebūs vai gandrīz nebūs sieviešromānu un dzejas izdevumu apskatu. Tos pieminēšu garām ejot mēneša lasītāko grāmatu topā, oficiālo anotāciju veidā. Pārējo par šiem žanriem atstāšu jūsu pašu vai kāda cita apskatnieka vērtējumam. Ja nu kādu tomēr izlasīšu un pēcāk izteikšos tad tikai tāpēc ka sagribēsies neadekvāti paaurot publiskā vidē, tas protams par Danielas Stīlas, E.L. Džeimsas un Noras Robertsas pārstāvēto žanru, nevis dzeju, kurā šad tad var atrast arī ko jēdzīgu. Recenzents es neesmu, bet uz bibliotēkas apskatnieka vietu gan varu kandidēt, tā ka recenziju un izvērstas analīzes vietā būs vienkārša iespēja gūt ieskatu attiecīgajā grāmatā, uzzināt manas domas, kuras, protams, nav objektīvas un katram saistošas, galu galā varēsiet izlemt vai gribat šo grāmatu lasīt vai ņemsiet kādu citu.

Tā kā man pašam ir pamatīga mājas bibliotēka tad iespējams gadīsies arī tādu grāmatu apskati, kuras jūs bibliotēkas plauktā neatradīsiet, bet, cerams, radīsies stimuls šīs grāmatas meklēt kur citur. Ļoti daudz labu darbu ir starp grāmatām, no kurām daudzi nicīgi novēršas un no kurām cenšas atbrīvoties, tādas, piemēram, ir padomju laikos izdotās sērijas, kurās iznākuši arī nenovecojošu klasiķu darbi. Pats savā interneta lapā izsakos par katru izlasīto grāmatu, bet pārsvarā tie ir tikai daži teikumi, šeit izlases veidā ņemšu labāko un aprakstīšu nedaudz izvērstāk un kā jau minēju – labākais ne vienmēr ir svaigākais, jaunākais un aktuālākais. Starp jaunumiem, iznākušiem tikko no tipogrāfijas mašīnas var gadīties arī 70tajos izdots Žils Verns, 80tajos izdots Džeralds Darels un 90tajos izdots Jānis Ivars Stradiņš (Stradiņš būs, to kaut kad nākotnē varat gaidīt).

Tad nu apmeklējiet biežāk Ventspils bibliotēkas jauno mājas lapu, lasiet bloga ierakstus un, protams, lasiet ieteiktās grāmatas. Uz tikšanos bibliotēkā.

Jānis Valks
Ventspils Galvenās bibliotēkas grāmatu apskatnieks/bibliotekārs
www.valks.weebly.com

Viens komentārs