Sarunu cikla “Mana Mūzikas bibliotēka” viesis Jānis Kalniņš

kalnins janis afisa

Otrdien, 19. februārī, Ventspils Galvenajā bibliotēkā plkst. 17.30 sarunu cikla “Mana Mūzikas bibliotēka” viesis būs Jānis Kalniņš – ērģeļbūvētājs, mācītājs un koncertu organizētājs.

Viņš ir lielākās un vienīgās darbnīca Latvijā, kurā būvē jaunas ērģeles, īpašnieks. Tā  atrodas Ugālē  un ierīkota bijušajā Mācītājmuižas stallī.

Kalniņa darbnīcā sadarbībā ar Vācijas pilsētas Bonnas ērģeļbūvniecības darbnīcu Johannes Klais Orgelbau jaunajām Ventspils koncertzāles manuālajām akustiskajām ērģelēm tapa plēšas, konstrukciju centrālā daļa un ērģeļu gaisa kanāli.   Unikālās stabuļu ērģeles šobrīd ir ceļā no Vācijas uz Ventspili, un pavisam drīz sāksies to uzstādīšanas darbi, ko plānots pabeigt jūnija beigās. Jau koncertzāles „Latvija” atklāšanā – 25. jūlijā – tās ieskandinās pasaulslavenā latviešu ērģelniece Iveta Apkalne.

Lai pēc jauno ērģeļu uzstādīšanas skanējums būtu nemainīgi kvalitatīvs, Ugāles ērģeļu būvniecības darbnīcas speciālisti veiks arī jaunuzbūvēto ērģeļu ikdienas apkopi.

Ērģeļmeistars atjaunojis ne vienu vien senu instrumentu un ar lielu rūpību uztur labā kārtībā vēsturiskās Ugāles un Zlēku ērģeles, raksta projektus, lai piedāvātu klausītājiem izcilu mākslinieku koncertus. Daloties ar saviem mūzikas ierakstiem, viņš apsolījis arī baudījumu vinila plašu cienītājiem.

Cikla “Mana Mūzikas bibliotēka” sarunas notiek reizi mēnesī. To dalībnieki ir dažādu profesiju un vecuma ventspilnieki vai ar to saistīti cilvēki. Mūzikas bibliotēkas sarunu ciklā skan dažāda stila mūzika, ko nosaka aicinātā viesa simpātijas. Cikla viesi kopā ar topošās Mūzikas bibliotēkas vadītāju Ingu Aulmani meklē arī atbildi uz jautājumu kādai jābūt mūsdienīgai mūzikas bibliotēkai.

Uz tikšanos!

Vairāk informācijas: