Sarunu cikla “Mana Mūzikas bibliotēka” viesis Miks Magone

Balts Miks Magone

Otrdien, 20. novembrī, plkst. 17.30 Ventspils Galvenajā bibliotēkā, sarunu cikla “Mana Mūzikas bibliotēka” viesis būs producents, teātra nama “Jūras vārti” Jaunās zāles pasākumu un festivāla “Zemlika”, Durbē, rīkotājs  Miks Magone.

Radio3 intervijā Miks par mūziku sacījis: “Mans vēlamais, secīgais ceļš ir šāds – no sākuma mūzika “iekrīt sirdī” (vai ausīs), un tikai tad seko intelektuāla analīze, kurā noskaidrojam, vai dzirdētā mūzika ir bijusi izrādītās uzmanības vērta… Man patīk mūzika ar lielu vai mazu, bet “M” burtu.”

Ventspilnieku uzmanību Miks piesaistīja ar teātra nama “Jūras vārti” Jaunās zāles darbības konceptu, kas sākotnēji daudzos radīja šaubas par tā izdzīvošanas iespējām Ventspilī.  Viņš mēģina iet ceļu, kur koncertos  uzstājas mazāk zināmi elektroniskās mūzikas mākslinieki no citām valstīm. Vārds, protams,  tiek dots arī vietējiem māksliniekiem – Ventspils Big Band mūziķiem. Risks ir attaisnojies. Nu jau uz koncertiem Ventspilī brauc mūzikas cienītāji no visas Latvijas, t.sk. komponisti un izpildītāji no Rīgas.

Atšķirīgu ceļu iet arī mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls “Zemlika”, kas notiek Latvijas mazākajā pilsētā Durbē. Miks Magone ir viens no festivāla organizētājiem. Te skanējis eksperimentāls džezs, „indie” mūzika, elektrizēts roks un spēlējis avangardisks baroka lautas spēlmanis no Nīderlandes.  Var teikt, ka Miks mums rāda, ka mūzikā robežu nav. Ir pasaules mūzika, un mēs Latvijā esam daļa no tās.

Par to, ko Miks liktu savā mūzikas izlases plauktā, otrdienas vakara sarunā iztaujās topošās Mūzikas bibliotēkas  vadītāja Inga Aulmane. Tāpat meklēsim atbildi uz jautājumu kādai ir jābūt mūsdienīgai mūzikas bibliotēkai.

Cikla  “Mana Mūzikas bibliotēka”  sarunas notiek reizi mēnesī. To dalībnieki ir dažādu profesiju un vecuma ventspilnieki, kuri piekrituši dalīsies ar savu ierakstu kolekciju dārgumiem. Mūzikas bibliotēkā skan dažāda stila  mūzika, to noteiks aicinātā  viesa simpātijas.

Uz tikšanos!

Vairāk informācijas: