Seminārs “Kā samazināt mājsaimniecības patēriņus?”

06.10._Seminara_programma_page-0001

Biedrība “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris” 6. oktobrī Ventspils Galvenajā bibliotēkā organizēs informatīvu un izglītojošu semināru “Kā samazināt mājsaimniecības patēriņus?” ar mērķi informēt sabiedrību par strauji augošo enerģijas izmaksu samazināšanas iespējām.

“Šajā rudenī daudzus iedzīvotājus satrauc strauji augošie rēķini par komunālajiem maksājumiem. Veiktie pētījumi apliecina, ka 87% mājsaimniecības kopš 2015. gada ir paaugstinājušas savu mājsaimniecību energoefektivitāti, saimniekojot gan videi, gan savam maciņam draudzīgāk. Tomēr joprojām pastāv liels izaicinājums nodot sabiedrībai vēstījumu, ka energoefektivitāte neaprobežojas ar ēku siltināšanu un logu nomaiņu, bet ir daudz komplicētāks pasākumu kopums, un paaugstinot ēkā energoefektivitāti ir iespējams samazināt savus ikmēneša maksājumus par enerģiju. Lai informētu sabiedrību kā ir iespējams paaugstināt energoefektivitāti savā mājsaimniecībā, kādi risinājumi mājsaimniecībām ir pieejami lai samazinātu maksājumus par enerģiju, kāda ir noteiktā kārtība kā mājsaimniecības, kuras apkurei izmanto elektroenerģiju, būs iespējams pieteikties  atbalstam mājsaimniecībām apkures sezonas izdevumu daļējai kompensācijai, kā Ventspils privātmāju īpašniekiem paaugstināt energoefektivitāti pieslēdzot savu mājokli Ventspils Siltumam, un vai jau šajā rudenī varam sākt plānot uzstādīt saules paneļus savā mazdārziņā, lai saražoto elektroenerģiju patērētu pilsētas dzīvoklī, rīkojam bezmaksas klātienes semināru un esam uz semināru aicinājuši jomas ekspertus.” ,” stāsta Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klastera valdes locekle Ieva Meikšāne

Seminārs norisināsies 6.oktobrī Ventspils bibliotēkā. Seminārā piedalīsies Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klastera pārstāve Ieva Meikšāne,  ar Smart Living rīka prezentāciju, AS “Sadales Tīkls” pārstāvis Jurģis Vinniņš informēs kā samazināt savus elektroenerģijas patēriņus, apskatot tādas tēmas kā elektroenerģijas patēriņa audits, pašražošanas iespējas mājsaimniecībām, attālinātā elektroenerģijas ražošana, Ventspils domes pārstāvis Austris Galindoms informēs par atbalstu mājsaimniecībām apkures sezonas izdevumu daļējai kompensācijai, PSIA “Ventspils Siltums” pārstāvis Arnis Uzaris stāstīs par energoefektivitātes paaugstināšana pieslēdzoties Ventspils Siltumam, PSIA “Ventspils Nekustamie īpašumi” pārstāvis Armīns Kleinbergs stāstīs par Energoefektivitātes uzlabošana daudzdzīvokļu mājās, un semināru noslēgs AS “Swedbank” ar tēmu par kreditēšanas iespējām mikroģeneratoru uzstādīšanai.

Semināra laiks: 06.10. Plkst.10:00-12:00

Semināra norises vieta: Ventspils Bibliotēka, Akmeņu iela 2., Ventspils

Lai reģistrētos semināram, aizpildiet pieteikuma anketu: https://forms.gle/rutfQpDEMpACeNZS6 vai rakstiet Ievai Mekšānei ieva@greentechlatvia.eu

 

 

Semināru organizē biedrība “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris” Interreg Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros sadarbībā ar  Ventspils bibliotēku un Europe Direct Ventspils.

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook