Sniedz atbalstu ukraiņiem dažādu jautājumu risināšanā

Ukraiņi, kuri, bēgot no kara savā valstī, raduši patvērumu Latvijā, aicināti izmantot Ventspils bibliotēkā pieejamos pakalpojumus.

Bibliotēkā ikviens bez maksas var izmantot datoru un internetu un saņemt konsultācijas e-pakalpojumu izmantošanā. Tas sniedz iespējas elektroniski risināt dažādus sadzīves jautājumus un izmantot tiešsaistē pieejamos resursus.

Viens no atbalsta veidiem, ko sniedz bibliotēka, ir konsultatīva palīdzība elektronisko pieteikuma anketu aizpildīšanā ilgtermiņa vīzas saņemšanai. Līdz šim šo iespēju ukraiņu bēgļi aktīvāk izmantojuši Pārventas bibliotēkā.

Atbalstot Ukrainas kara bēgļus, kuri ierodas Latvijā, un veicinot pēc iespējas sekmīgāku un ātrāku šo cilvēku sadzīves jautājumu risinājumu un iekļaušanos Latvijas sabiedrībā, no aprīļa tiek piedāvātas automātiskās tulkošanas iespējas arī ukraiņu valodā valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platformā Hugo.lv, kas ir brīvi pieejams valodu rīks tīmeklī un nodrošina automatizētu tulkošanu latviešu, angļu, krievu, un tagad arī ukraiņu valodā no un uz latviešu valodu. Platformu pārvalda Kultūras informācijas sistēmu centrs, un tajā pieejamos valodas tehnoloģiju risinājumus izstrādājis informācijas tehnoloģiju uzņēmums “Tilde”.

Savukārt apgāds “Zvaigzne ABC”, atsaucoties Eiropas Mācību materiālu izdevēju grupas (European Educational Publishers Group) un tās biedra Ukrainas izdevniecības “Ранок” aicinājumam, piedāvā Latvijā nonākušajiem ukraiņu skolēniem izmantot “Ранок” sagatavotās mācību grāmatas bez maksas – PDF formātā tās ir pieejamas “Zvaigzne ABC” mācību materiālu platformā “Māconis” https://maconis.zvaigzne.lv/catalogue_ukr

Ventspils bibliotēka atsaukusies grāmatu tirgotāja “Latvijas Grāmata” aicinājumam iegādāties grāmatas ukraiņu valodā un pasūtījusi 10 izdevumus, kas paredzēti bērnu un pusaudžu auditorijai. Drīzumā šie ārzemju autoru izdevumi, kas tulkoti ukraiņu valodā, būs pieejami Ventspils bibliotēkā.

Šo trešdien, 12, aprīlī, Ventspils Bērnu bibliotēkā viesojās 20 ukraiņu bērni, kuri piedalījās  radošajā darbnīcā “Pavasaris atnācis, Lieldieniņas atvedis” un noskatījās animācijas filmu “Trusītis Pēterītis 2”, kas tika demonstrēta ukraiņu valodā ar latviešu subtitriem.

Informāciju sagatavoja:

Kārlis Lithens

Ventspils bibliotēkas Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītājs

13.04.2022.