“Stāstu grāmata” ar rakstnieci un vēsturnieci Laimdotu Sēli

laimdota_okt_2017

Ceturtdien, 17.maijā, plkst. 17.00 Ventspils Galvenā bibliotēka aicina uz sarunu par Gāliņciema vēsturi ar rakstnieci un vēsturnieci Laimdotu Sēli.

2021.gadā apritēs 100 gadi kopš Gāliņciems oficiāli kļuva par Ventspils pilsētas daļu. Iespējams, ka apdzīvotās vietas nosaukums cēlies no Gālu mājām, kuras iezīmētas turpat 200 gadus senā kartē. Ap šīm mājām tad arī sākušas celties jaunas ēkas un sētas, veidojot ciemu. Gāliņciemā darbojušies arī vairāki uzņēmumi- Lodes dārzniecība, Grauda tvaika dzirnavas, vilnas kārstuve, metālapstrādes darbnīca.

Bet centrālais gan ciemu, gan ar pilsētu savienojošais elements ir Ventspils- Kuldīgas ceļš, kas pēc pievienošanas pilsētai ieguva Kuldīgas ielas nosaukumu.

Gāliņciemniece Laimdota Sēle daudzu gadu garumā pētījusi un apkopojusi materiālus par šīs pilsētas daļas vēsturi, savākusi arī bagātīgu fotoattēlu kolekciju.

“Es iet no Gāliņciem uz pilset!”, tā  stāstījumu par Gāliņciemu nosaukusi L.Sēle un to viņa labprāt  pastāstīs visiem, kam interesē un ir tuva Ventspils un Gāliņciema vēsture.

Aicinām uz tējas pēcpusdienu un aizraujošu sarunu ar Laimdotu Sēli!

Sagatavoja:
Vija Baško
Ventspils Galvenās bibliotēkas
Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītāja
tālr. 63623231
vija.basko@ventspils.lv