Attālinātā reģistrācija

Reģistrējies bibliotēkas attālinātajiem pakalpojumiem ŠEIT!

3TD e-grāmatu bibliotēka

Visās Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās no 2019. gada lasītājiem tiek piedāvāts pakalpojums – “3td e-GRĀMATU bibliotēka” vietnē www.3td.lv.
Lietošanas noteikumi pieejami ŠEIT!

Abonētās datubāzes

Bezmaksas* piekļuve abonētajām datubāzēm internetā – Letonika, Lursoft, LETA u.c. Sīkāk lasiet sadaļā “Abonētās datubāzes”.
* – ar izņēmumiem

Apmācības

Apmācības informācijas meklēšanā bibliotēkas veidotajās un abonētajās datubāzēs un citos interneta resursos (pieteikties pa tālr. 63623231 vai pa e-pastu biblioteka@ventspils.lv).

Audiogrāmatas

Ventspils bibliotēkas filiālēs ir iespēja pasūtīt audiogrāmatas (ar katalogu iepazīties ŠEIT). Pakalpojums tiek nodrošināts sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo bibliotēku, kas nodod Ventspils bibliotēkas lietošanā pielāgoto literatūru – Latvijas Neredzīgo bibliotēkas skaņu ierakstu studijā ieskaņotas audiogrāmatas CD formātā. 

Bērnu lasītāja karte

Bērni līdz 16 gadu vecumam var saņemt Bērnu lasītāja karti, kas sniedz iespēju izmantot visas Ventspils bibliotēkas struktūrvienības. Sīkāk lasiet sadaļā “Kā kļūt par lasītāju”.

CD-ROM datubāzes

Vairāk kā 120 CD-ROM datubāzes izglītībai, pašizglītībai, darbam un atpūtai dažādās valodās – latviešu, krievu, vācu, angļu, dažādās nozarēs – valodniecībā, vēsturē, mākslas vēsturē, informācijas tehnoloģijās, matemātikā u.c.

Datori un internets

Datoru ar interneta pieslēgumu un bezvadu interneta bezmaksas izmantošana.

Dokumentu iesiešana un laminēšana

Pieejama dokumentu laminēšana, iesiešana ar spirāli, termoiesiešana. Pakalpojumu cenas skatīt šeit.

Iespieddarbu ievākošana

Iespieddarbu ievākošana, pakalpojumu cenas skatīt šeit.

Ekskursijas

Ekskursijas pa Galveno bibliotēku un Bērnu bibliotēku Akmeņu ielā 2 – informācija par bibliotēku struktūru, pakalpojumiem (pieteikties pa tālr. 63623231 vai e-pastu vija.basko@ventspils.lv)

Grāmatu, žurnālu, CD/DVD nodošanas iekārtas

Bibliotēkā paņemto grāmatu vai citu materiālu nodošana 24 stundas diennaktī pie Galvenās un Bērnu bibliotēkas ēkas Akmeņu ielā 2, un Pārventas bibliotēkas Tārgales ielā 4 izvietotajās iekārtās.

Izdevumu rezervēšana, nodošanas termiņa pagarināšana

Grāmatu un citu materiālu nodošanas termiņu pagarināšana pa tālruni 63627364, e-pastu biblioteka@ventspils.lv. Grāmatu un citu materiālu rezervēšana saņemšanai konkrētā bibliotēkā, nodošanas termiņu pagarināšana un konta pārraudzība internetā https://ventspils.biblioteka.lv/Alise/
Kā apskatīt Ventspils bibliotēkas lasītāja kontu internetā?
Kā pasūtīt Ventspils bibliotēkās saņemto grāmatu vai citu materiālu nodošanas termiņa pagarinājumu?
Kā rezervēt grāmatu vai citu materiālu saņemšanai Ventspils bibliotēkas struktūrvienībās?

Jaunieguvumu apskats

Katra mēneša trešajā ceturtdienā plkst.12.00 Galvenajā bibliotēkā un Bērnu bibliotēkā Akmeņu ielā 2 izstāde un apskats par jaunākajām grāmatām un citiem materiāliem.

Konsultācijas iedzīvotājiem tehnoloģiju un interneta lietošanā – Reģionālais mācību centrs

Mācību centrā var apgūt šādas prasmes:
– pirmie soļi darbā ar datoru (bez priekšzināšanām)
– darbs ar datoru (ar priekšzināšanām)
– darbs ar gudro telefonu (viedtālruni)
– E-pasta izveide un tā lietošana
– Skype (bezmaksas saziņas programma) lietotāja profila izveidošana un lietošana
– darbs ar planšeti (bez priekšzināšanām)
– informācijas meklēšana bibliotēkas veidotajās un abonētajās datubāzēs un citos interneta resursos
– internetbanku piedāvātie pakalpojumi (piemēram, komunālie maksājumi).

Kopēšana, datorizdruka

Kopēšanas darbi un datorizdrukas. Pakalpojumu cenas skatīt šeit.

Kurzemes virtuālais kopkatalogs

Reģionāls virtuāls bibliotēku kopkatalogs, kas nodrošina informācijas meklēšanu Kurzemes bibliotēku elektroniskajos katalogos un novadpētniecības datubāzēs. Sīkāk lasiet sadaļā “Kurzemes kopkatalogs” vai apmeklējiet https://ventspils.biblioteka.lv/alise/lv/federatedsearch.aspx

Lasītāju apkalpošana mājās

Apkalpošana mājās, ja slimības vai ierobežotas pārvietošanās dēļ, lasītājs nevar izmantot bibliotēkas pakalpojumus

Mūsdienu mākslas ekspozīcija

Ventspils Galvenajā bibliotēkā Akmeņu ielā 2 izvietota pirmā pastāvīgā publiski pieejamā mūsdienu mākslas ekspozīcija Latvijā. Sīkāk lasiet sadaļā “Mūsdienu māksla”.

Nakts abonements, svētku un izejamo dienu abonements

Iespieddarbu un citu materiālu ar statusu “Tikai lasītavā” izsniegšana uz mājām pēc bibliotēkas slēgšanas darba dienas beigās līdz nākošās darba dienas rītam vai uz svētku un izejamām dienām. Pakalpojuma cenas skatīt šeit.

Periodiskie izdevumi (avīzes, žurnāli u.c.)

Avīzes, žurnāli un citi periodiskie izdevumi. Pieejamo periodisko izdevumu sarakstu skatīt šeit.

Skenēšana

Pēc jūsu pieprasījuma bibliotekārs veiks skenēšanas darbus, informāciju saglabājot digitālā formātā. Pakalpojuma cenas skatīt šeit.

Starpbibliotēku abonements

Iespieddarbus, kuri nav Ventspils bibliotēkas krājumā, var pasūtīt, izmantojot starpbibliotēku abonementu (SBA) un starptautisko starpbibliotēku abonementu (SSBA).

Telpu noma

Pasākumu zāles un apmācību telpas ar aprīkojumu Akmeņu ielā 2 īre. Telpu nomas pieteikuma veidlapa pieejama ŠEIT! Bibliotēkas pakalpojumu cenrādisŠEIT

 Uzziņas, konsultācijas

Konsultācijas par bibliotēku un tās izmantošanas iespējām, tematisku un faktogrāfisku uzziņu izpilde.

Vienotā lasītāju reģistrācija

Galvenajā bibliotēkā, Bērnu bibliotēkā, Pārventas bibliotēkā, Ventspils Augstskolas bibliotēkā, Gāliņciema bibliotēkā un Medicīnas bibliotēkā iespējams bez maksas reģistrēties kā lietotājam, uzrādot ID karti vai derīgu pasi.

3D printera izdruka

Iespēja izdrukāt prototipus, kā arī dažāda izmēra priekšmetus – rotaļlietas, suvenīrus u.c. Pakalpojumu cenas skatīt šeit.