Tējas pēcpusdiena kopā ar Līgu Reiteri

27066891_1390907627685203_2314480080502586012_n

Ceturtdien, 1. februārī, plkst. 16.00 Ventspils Galvenā bibliotēka aicina uz tikšanos ar ventiņu zāļu sievu, pirtnieci, stāstnieci un dažādu rituālu pārzinātāju Līgu Reiteri.

Šoreiz Līga pastāstīs par savu viesošanos pie ārzemju latviešiem Kanādā, kur tika gan sagaidīti un pavadīti Ziemas saulgrieži, gan Jaunais gads. Ceļojumā piedzīvotais vēl ir pavisam dzīvā atmiņā.

Brauciens uz Kanādu nav pirmais Līgas darba brauciens uz ārzemēm. Kopš 2005. gada viņa piedalās 3×3 nometnēs ASV, Lielbritānijā, Īrijā, Skotijā, daloties savās zināšanās par veselīgu uzturu, savvaļas garšaugiem un zāļu tējām, ziedu smaržu terapiju un dziedniecību pirtī. Pamāca, kā nomazgāt mazu bērnu, grūtnieci, invalīdu vai vecu cilvēku. Māca arī sapīt greznus ziedu vainagus un pat līvu ziedu kroņus. Stāsta par senām un mūsdienīgām receptēm, (pret kremīzer, brūšlak, un nābs tarkšķ).

Ventspils bibliotēkai ar Līgu Reiteri izveidojusies laba un auglīga sadarbība. 2017. gada nogalē, īstenojot projektu “Ventiņ’ vācel”, ņemot vērā Līgas zināšanas un ieteikumus, tika izveidota galda spēle “Ventiņ domino”, kas vienlaikus ir gan lielisks brīvā laika pavadīšanas, gan ventiņu valodas apguves līdzeklis, gan lielisks ventiņpuses suvenīrs.

Aicinām uz tējas pēcpusdienu un sarunu ar Līgu Reiteri!

Informāciju sagatavoja:
Vija Baško
Ventspils Galvenās bibliotēkas
Informācijas un bibliogrāfijas nodaļas vadītāja
Tālr.:63623231
vija.basko@ventspils.lv