Tikšanās ar Aivaru Kļavi Piltenes bibliotēkā

Aivars Kļavis

Ceturtdien, 7. oktobrī, plkst. 13.30 Piltenes bibliotēkā ar 6. klases audzēkņiem tiekas rakstnieks Aivars Kļavis. Pasākums notiek Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstītajā Ventspils bibliotēkas projektā “Rakstnieks lauku bibliotēkā”.

Aivars Kļavis ir profesionāls žurnālists un raksta jau no astoņpadsmit gadu vecuma. Literatūrā rakstnieks ienāca ar stāstu krājumu „Kafejnīcā zagtās karotītes” (1976). Atmodas laikā viņš bija visspilgtākā žurnāla „Avots” redaktors, pēcāk darbojās izdevumos „Likuma vārdā”, „Latvijas Vēstnesis”, „Kapitāls”, un pēdējos gados ir brīvais žurnālists.

Pēdējos gados ļoti populārs žanrs latviešu rakstniecībā ir vēsturiskie romāni. Pamatīgi izpētot daudzus vēstures avotus, arī Aivars Kļavis radīja savu – saistošu un interesantu vēstījumu par pagātni – tetraloģiju „Viņpus vārtiem” (2005-2012), kurā mūsu vēsture nav ne idealizēta, ne nosodīta, bet mēģināta saprast. 2012.gadā par to rakstnieks saņēma godpilno Baltijas Asamblejas balvu literatūrā.

Pēc šī cikla tapšanas rakstnieku ieintriģēja jautājums – no kurienes baltu tautas uzradās, lai apmestos uz dzīvi pie Baltijas jūras? Tā radās triloģija jauniešiem “Ceļojums uz nezināmo zemi” (2018). Saistošais stāsts trīs grāmatās – “Melnais akmens”, Bēgšana no čūsku valstības” un “Asinis uz dzintara” ir par to, kas noticis pirms diviem vai trim tūkstošiem gadu, kad pirmbalti uzsāku  ceļu līdz Baltijas jūrai. Šis ceļojums kļuva par vienu no lielākajiem piedzīvojumiem cilvēces vēsturē.

Pats autors saka: “…sapinu vēsturi ar mūsdienām un radīju intrigu. Patiesībā pusaudžiem rakstīt ir ļoti pateicīgs darbs – man tikai jāuzraksta un tālāk darbojas viņu iztēle.”