Tikšanās ar bērnu stāstu autori Luīzi Pastori Puzē

Ceturtdien, 1. oktobrī plkst.14.15 Puzes bibliotēkas jaunāko klašu skolēni tiekas ar rakstnieci Luīzi Pastori.

Jau kopš pirmās grāmatas Stāsts par Pakaļasti tiem, kas vēl aug (2009), kas ieguva atzinību konkursā “Zvaigznes grāmata. Latviešu oriģinālliteratūra bērniem un jauniešiem”, 28 gadus jaunā rakstniece Luīze Pastore raksta bērniem. Pirmajai grāmatai seko otrā – Petra un sniegpārslu meistars (2012). Tā ir īss stāsts mazākajiem lasītājiem par to, kā rodas sniegpārslas, par laiku, kas glabā krāšņas atmiņas un par laiku, kas nevērīgi izšķiests.

2013. gadā iznāca autores piedzīvojumu romāns Maskačkas stāsts, kurā netrūkst nedz fantāzijas, nedz arī reālistisku mūsdienu Rīgas nomales dzīves aprakstu. Šis aizraujošais, vecāko pamatskolas klašu bērniem domātais stāsts, 2013. gadā ieguva pat Literatūras gada balvu nominācijā “Labākais Latvijas autora darbs bērniem”.

Rakstniece turpina rakstīt bērniem, un kopā ar mākslinieci Elīnu Brasliņu un izdevniecību “Neputns” uzsākušas stāstu sēriju “Mākslas detektīvi”. Tajā iznākušo grāmatu Pazudušais pērtiķis (2015) un Neredzamais cilvēks (2015) galvenie varoņi Teo un Poga dodas izmeklēt Latvijas mākslinieku Jaņa Rozentāla un Kārļa Padega gleznu noslēpumus.

“…es rakstu, lai padarītu dzīvi aizraujošāku. Es varu pamēģināt to, ko dzīvē nekad nevarētu. Būt par puiku. Kuģot pa applūdušu Brīvības ielu. Satikt runājošus suņus. Dzīvot Venecuēlas džungļos. Nokļūt otrpus gleznām – mākslas pasaulē. Viss ir iespējams. Šobrīd es izdzīvoju savu sapni – rakstīt.” – tā par sevi saka pati autore Luīze Pastore.

Tikšanās ar rakstnieci notiek Valsts Kultūrkapitāla fonda finansētā Ventspils bibliotēkas projekta „Rakstnieks lauku bibliotēkā” 12. turpinājuma ietvaros.

Informācija:
Sandra Picalcelma
Ventspils bibliotēkas
speciāliste darbā ar novada bibliotēkām
sandra.picalcelma@ventspils.lv
tālr. 63627361