Tikšanās ar fotoizstādes “Ceļš uz Everestu, kas turpinās” autoru Juri Albertu Ulmani

ulmanis

21. februārī plkst. 17.30  Ventspils Galvenajā bibliotēkā viesosies šobrīd aktuālās fotoizstādes “Ceļš uz Everestu, kas turpinās” autors Juris Alberts Ulmanis, kurš ir arī sarakstījis grāmatu ar tādu pašu nosaukumu, un tā izdota 2022.gadā.

Juris Alberts Ulmanis ir alpīnists, polārpētnieks, Latvijas zemessargs un profesors. 2021.gada pavasarī, kad daudzviet bija spēkā Covid-19 apkarošanai noteiktie ierobežojumi, viņš bija devies ekspedīcijā ar mērķi iekarot 8848 metrus augsto Himalaju kalna spici. Grāmata ir ekspedīcijas dienasgrāmata, kas ļauj lasītājam izsekot autora gaitām izaicinošajā periodā: atspoguļota somu sakārtošana Rīgas dzīvoklī, lidojums uz Āziju, karantīnas periods Katmandu viesnīcā, ierašanās kalnu nometnē, satiktie cilvēki, ilgais, grūtais ceļš uz virsotni, piedzīvotas šaubas par savām spējām, pārliecības uzplaiksnījumi, pārdomas un atziņas, saslimšana ar Covid-19  kalnos un grūtības atgriezties mājās.

Jura Alberta Ulmaņa fotoizstāde Ventspils Galvenajā bibliotēkā, Akmeņu ielā 2, apskatāma līdz 28.februārim. Izstādē aplūkojamas 32 fotogrāfijas.

 Grāmata ”Ceļš uz Everestu, kas turpinās” Ventspils bibliotēkas katalogā ŠEIT.

 

Vairāk informācijas:
Zane Jope
Ventspils bibliotēkas
sabiedrisko attiecību speciāliste
mob. 27002357

 

17.02.2023.

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook