Tikšanās ar Inesi Zanderi Ugāles bibliotēkā

IMG_3077

Trešdien, 7. oktobrī, plkst. 10.30 Ugāles bibliotēkā pie 3. klases audzēkņiem viesosies pazīstamā bērnu grāmatu autore un izdevēja Inese Zandere. Pasākums notiek Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstītajā Ventspils bibliotēkas projektā “Rakstnieks lauku bibliotēkā”.

Ineses Zanderes vārds latviešu bērnu oriģinālliteratūrā komentārus neprasa. Mazo lasītāju iemīļoti ir gan Ineses Zanderes bērnu dzejoļi, gan grāmatas, gan pēc dzejoļiem uzņemtās animācijas filmas, lugas un dziesmu cikli.

Sadarbībā ar Bērnu slimnīcas traumatoloģijas fondu autore iesaistījusies sociālajā kampaņā “Nosargāsim bērnus!”, lai izglītotu sabiedrību un pievērstu uzmanību bērnu drošībai un traumām. Par to arī jaunākā dzejoļu grāmata “Bērns, kas neiekrita”.

“Ja bērniem radīsim atvieglotu izpratni par realitāti, mēs nodarīsim vairāk ļauna nekā laba. Vēl jo vairāk tāpēc, ka savstarpējas vardarbības ziņā skolās esam pirmajā vietā Eiropā. Par ļaunumu, ciešanām, vardarbību ar bērniem runājam par maz. Ļaunums literatūrā tiek tēlots, lai mācītu bērniem būt modriem. Stingri turēt sevi aiz astes, lai šis ļaunums neizlauztos” – tā pauž Inese Zandere.

Inese Zandere ir arī dzejas gadagrāmatas “Garā pupa” sastādītāja un redaktore, kas autores vārdiem runājot, “… nozīmē, ka katru gadu uzlieku roku cieši uz pulsa un sajūtu, kas notiek dzejā bērniem”. Tikko iznākušajā jaunākajā 2020. gada grāmatā ir publicēts arī Ugāles vidusskolas 4. klases audzēknes Lalitas Blumfeldes-Stojanas dzejolis “Draudzības penālis”, kuru ar Atzinības Pupu novērtējusi pati redaktore Inese Zandere.

Informācijai:
Sandra Picalcelma
Speciāliste darbā ar novada bibliotēkām
Tālr.:63622440
sandra.picalcelma@ventspils.lv