Tikšanās ar rakstnieci Agnesi Zarāni Pārventas bibliotēkā

Agnese Zarane

Pirmdien, 16.decembrī, plkst.12 Ventspils Pārventas bibliotēkā projektā ‘’Lasāmpietura Pārventā’’ ar jauniešiem tiksies rakstniece Agnese Zarāne.

A. Zarāne šī gada sākumā  veiksmīgi startējusi latviešu literatūrā ar jauniešu auditorijai veltītu romānu “Slīdošās kāpnes”. Latviešu rakstnieku vidū nav daudz tādu autoru, kuri radītu darbus apzināti jauniešiem, it īpaši tādus, kas balstīti vidusskolas jauniešu ikdienas dzīves atspoguļojumā.

“Rakstu kopš pusaudzes gadiem, bet apzināti radošā rokraksta meklējumi sākās , kad 20 gadu vecumā pirmo reizi sāku mācīties Literārajā Akadēmijā,” pastāstīja A. Zarāne. Meistarklases apgūtas pie dzejniekiem Ronalda Brieža un Māra Salēja un rakstnieces Ievas Melgalves, bet pašlaik A. Zarāne rakstniecības studijas turpina pie literātes Janas Egles.  Romāns “Slīdošās kāpnes” ir Agneses pirmā grāmata – tas uzrakstīts 23-24 gadu vecumā un guvis pozitīvas atsauksmes.

“[..] teksts ievelk savā varā, rodas vēlme ņemt grāmatu rokās un lasīt, lasīt, lasīt, un nemanot kļūsti līdzatkarīgs no teksta tik ļoti, ka, acīm atduroties pret balto lapu grāmatas beigās, zemapziņā pamostas asinskārais lasītājs un iekliedzas : “Un tas bija viss”?,” savā recenzijā par romānu “Slīdošās kāpnes” raksta Dita Bēķe.

Pasākums notiek ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Informācijai:
Kārlis Lithens
Ventspils Galvenās bibliotēkas
Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītāja p.i.