Tikšanās ar rakstnieci Kristīni Ulbergu Usmas bibliotēkā

DSC05415

Piektdien, 2. oktobrī, plkst. 14.00 Usmas bibliotēkā ar lasītājiem tiekas rakstniece Kristīne Ulberga.  Pasākums notiek Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstītajā Ventspils bibliotēkas projektā “Rakstnieks lauku bibliotēkā”.

Kristīni Ulbergu nu jau vairākus gadus varam dēvēt par ventspilnieci. Šogad iznākusi viņas sestā prozas grāmata “Kariete uz Santjago”. No iepriekš izdotajām trīs ir godalgotas – par garstāstu pusaudžiem “Es grāmatas nelasu”(2008) autore saņēmusi Jāņa Baltvilka balvu. Debijas romāns “Zaļā vārna”(2011) ieguvis Latvijas Literatūras gada balvu 2012.gadā. Savukārt par romānu “Tur” (2017), kas tika izdots sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts”, rakstniece 2017. gadā saņēma “Dienas Gada balvu kultūrā” un AKKA/LAA balvu.

Kristīnes Ulbergas pieredzes klātesme ir jūtama gandrīz visos viņas darbos, bet rakstnieces pašatklāsme piedzīvo augstāko virsotni jaunākajā grāmatā “Kariete uz Santjago”. Santjago ceļš atrodas Spānijā un ir viens no populārākajiem svētceļojumu maršrutiem Eiropā. Autores romāns it kā ir ceļojuma piezīmes, taču tās iesniedzas garīgā pasaules izjūtā, ko rada pašu ceļotāju uzliktā grūtību latiņa.

Kas ir tas, kas dzen cilvēkus kājām mērot daudzus desmitus un simtus garus ceļus, fiziski un garīgi nogurdinošus, krustu krustām pasaulei? Jautāsim un meklēsim atbildes šoreiz Usmas bibliotēkā dialogā ar rakstnieci Kristīni Ulbergu.

Informācijai:
Sandra Picalcelma
Speciāliste darbā ar novada bibliotēkām
Tālr.:63622440
sandra.picalcelma@ventspils.lv