Tikšanās ar rakstnieku Ēriku Kūli

Afisa_Eriks_VB

Ceturtdien, 25. aprīlī, plkst.12.30 Ventspils Galvenā bibliotēka aicina uz tikšanos ar rakstnieku Ēriku Kūli.

Liepājas rakstnieka un publicista Ērika Kūļa augstākais mērķis vienmēr ir bijis rakstīt, bet  viņa darba grāmatiņu varētu uzskatīt par ceļvedi Liepājas rūpniecības uzņēmumu, iestāžu un kultūras dzīves norišu vietu kartē. Kur tik nav strādāts! Tas viss arī atspoguļojas viņa darbos.  Jau ar pirmo publikāciju “Rīta tramvajs” 1962. gadā  un turpmākajos darbos sastopami spilgti raksturi, dažādi īpatņi, ironiski tēlojumi mijas ar konkrētām, plašām ikdienas dzīves ainām, kurās nozīmīga vieta ir arī mīlestības tēmai. Rakstnieks neslēpj, ka raksta par to, kas sāp, silda sirdi vai nāk no sirds. Nu jau rakstnieka devums mērāms ap 50 grāmatām.

Lielu ietekmi uz Ēriku Kūli, jau kā iesācēju literatūrā, atstājusi tikšanās ar Egona Līva darbiem un pašu rakstnieku.  Abu rakstības stilā ir daudz kopēja. Tā ir cilvēcība, Kurzemes krasta ļaužu dzīves tēlojums un krāšņie dabas apraksti. Tāpēc likumsakarīgi, ka par jaunākajām grāmatām 2011. gadā “To stāsti rudenim” un “Mūsu mīlestības krāsas” Ē. Kūlis saņēma  togad iedibinātās tradīcijas – rakstnieka Egona Līva piemiņas balvu “Krasta ļaudis”. Rakstniekam bijis liels gods saņemt Egona Līva literāro mantojumu no viņa dzīvesbiedres Edītes Gūtmanes rokām. To pārlūkojot, ir izdota grāmata “Sarunas ar vecajiem jūras vilkiem” (2014) un publicēts manuskripts “Viņu laiks. Egons un Edīte” (2019).

Abu rakstnieku – liepājnieku Egona Līva un Ērika Kūļa literārajā mantojumā palīdzēs ieskatīties aktieris Jānis Dreiblats, no kura Ēriks Kūlis savukārt ir mācījies humora izjūtu.

Tikšanās notiek Valsts kultūrkapitāla atbalstītajā projektā “Rakstnieks lauku bibliotēkā”.

Vairāk informācijas:
Sandra Picalcelma