Tikšanās ar rakstnieku un ornitologu Viesturu Ķerus Bērnu bibliotēkā

kerus

Trešdien, 28.septembrī, plkst. 10.00  Ventspils Bērnu bibliotēkā, Akmeņu ielā 2, būs tikšanās ar rakstnieku un ornitologu Viesturu Ķerus, turpinot Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiāli atbalstīto  projektu “Lasīšanas laboratorija”.

Viesturs Ķerus ir izteiksmīgs publicists un pazīstams kā viens no Latvijas Ornitoloģijas biedrības vadītājiem, neatlaidīgs putnu advokāts cīņā pret mežu izciršanu. V. Ķerus 2019. gadā debitējis bērnu literatūrā ar grāmatu „Meža meitene Maija”, par kuru ieguvis Latvijas Literatūras gada balvu 2020 kategorijā „Labākais darbs bērniem”. Grāmata arī iekļauta Bērnu un jauniešu žūrijas kolekcijā 2020.

Viesturs Ķerus par grāmatas “Meža meitene Maija” ieceri atklāj: “Iniciators bija mans jaunākais brālis, kurš teica, ka es varētu uzrakstīt kaut ko bērniem. Kad sāku rakstīt, man nebija domas, ka tā tiešām būs grāmata. Tas vairāk bija prieka pēc. Ideja bija rakstīt bērniem kaut ko izglītojošu par putniem, bet tajā pašā laikā, lai arī to varētu lasīt, jo ir daudz izglītojošu stāstiņu, kas ir tik ļoti izglītojoši, ka tos ir garlaicīgi lasīt. Vietas, kur es biju kļuvis pārāk pamācošs, Inese Zandere, rediģējot tekstu, nopulēja.” Grāmatas galvenā varone Maija ar ģimeni dzīvo mežā — mežsargmājās. Viņas tētis ir putnu pētnieks, kas meitai prot izskaidrot dabas norises, iepazīstināt ar putniem un dzīvniekiem. Maijas ikdienas pasaulē ir gan koki un dažādu putnu dziesmas, gan dīķis ar zivīm un vardēm, gan skudrupūznis, eži, āpsis un pat mežacūkas.

Sava stāstījuma vizualizācijai Viesturs Ķerus izmantos Agijas Stakas zīmējumu izstādi “Putni”, kas apskatāma līdz 30.septembrim Bērnu bibliotēkā.

Informācijai:
Inga Markule
Ventspils bibliotēka
Bērnu bibliotēkas vadītāja
Tālr.: 63627361
inga.markule@ventspils.lv

 26.09.2022.

Nav neviena komentāra, esi pirmais!

Komentēšana slēgta.