Tikšanās ar Ventspilī dzimušo rakstnieci, tulkotāju, juristi Dženu Andersoni Ventspils Augstskolas bibliotēkā

Dzena_Andersone_28022022_Reinis_Hofmanis

Otrdien, 27. jūnijā, plkst. 15.00 Ventspils Augstskolas bibliotēka aicina uz tikšanos ar rakstnieci, tulkotāju un juristi Dženu Andersoni, kura ir stāstu krājumu “Sainis” (2022) un “Dadži” (2021) autore.

Džena Andersone dzimusi 1977.gadā Ventspilī; absolvējusi Ventspils 1.ģimnāziju un Ventspils Medicīnas skolu. Šobrīd dzīvo Rīgā. Pēc profesijas – juriste. 2007.gadā iegūts bakalaura grāds Latvijas Policijas akadēmijā, 2009.gadā – maģistra grāds Rīgas Stradiņa Universitātē Tiesību zinātnes programmā, bet 2019.gadā – Latvijas Universitātē iegūts doktora grāds krimināltiesībās.

Divus gadus mācījusies Literārajā Akadēmijā prozas meistardarbnīcā pie Ievas Melgalves, Ronalda Brieža un Ilzes Jansones. 2021.gada nogalē izdots pirmais stāstu krājums “Dadži”, kas bija nominēts Latvijas Literatūras gada balvai kategorijā “Spilgtākā debija”, un rakstnieka Egona Līva piemiņas balvas “Krasta ļaudis 2022” pasniegšanas ietvaros saņēma speciālbalvu par ieguldījumu latviešu literatūrā. 2022.gada nogalē izdots otrs stāstu krājums “Sainis”. 2023.gadā uzņemta Latvijas Rakstnieku savienībā. Publikācijas lasāmas žurnālos “Domuzīme”, “Strāva”, “Jaunā Gaita”. Ar prozas lasījumiem piedalās ikgadējos Prozas lasījumu festivālos. Šobrīd mācās Literārās akadēmijas Dzejas meistardarbnīcā pie Ronalda Brieža.  

Autore raksta skarbus stāstus par neikdienišķiem cilvēkiem, un savus varoņus un stāstu sižetus gadu gaitā sastapusi sev apkārt. 

Tikšanās ar autori ir iespējama, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda projekta finansējumam.

 

Vairāk informācijas:
Laura Janvare
Ventspils Augstskolas bibliotēkas vadītāja
tālr. +371 63629658
laura.janvare@ventspils.lv

 26.06.2023.

   Ieteikt Twitter   Ieteikt Facebook