Tikšanās un radošā darbnīca ar bērnu grāmatu ilustratori Signi Ērmani

mans portrets 2021

Trešdien, 6.septembrī, plkst.12.00 Pārventas bibliotēkā ar Pārventas pamatskolas skolēniem tiksies  bērnu grāmatu ilustratore Signe Ērmane. Pasākums notiks projektā “Uzzīmē, ko tu lasi!”, kas Pārventas bibliotēkā tiek realizēts ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Signe Ērmane ir ilustrējusi ne vienu vien gan dzejnieces Maijas Laukmanes, gan dzejnieku Ulda Ausekļa un Pētera Brūvera dzejoļu krājumus. Tāpēc septembrī, Dzejas dienu laikā, tikšanās reizē ar skolēniem tiek plānota radošā darbnīca, kas veltīta dzejoļu ilustrēšanai.

Jaunākās mākslinieces ilustrētās grāmatas ir Aivara Neibarta “Rūķības” un Ulda Ausekļa grāmata “Rūķu zeme Latvija”, pievienojot latviešu mākslinieku zīmēto rūķu tēlus, kas raksturīgi viņas mākslinieciskajam rokrakstam. Tāpat mākslinieces rokrakstam pieder Jura Zvirgzdiņa grāmatu tēls lācītis Tobiass. Līdz ar to pārliecinoši var teikt, ka Signe Ērmane ieņem būtisku vietu latviešu bērnu grāmatu ilustratoru lokā. Par to liecina arī mākslinieces nominācijas un apbalvojumi par bērnu grāmatu ilustrācijām: par ilustrācijām U. Ausekļa grāmatai “Uz Klidziņu ar vienu koka zirdziņu” saņēmusi 1. vietu grāmatniecības konkursā Skaistākā grāmata 2001 un Pastariņa prēmiju 2003. gadā. Kā māksliniece nominēta Gada balvai grāmatniecībā un Jāņa Baltvilka balvai 2007. gadā. Nominēta Latvijas literatūras gada balvai bērnu literatūrā 2017. gadā par ilustrācijām U. Ausekļa grāmatai “Kaķēns margrietiņās”.

No 6. septembra Pārventas bibliotēkā būs apskatāma S.Ērmanes bērnu grāmatu ilustrāciju izstāde “Tev blakus”, kā arī mākslinieces ilustrēto dzejoļu grāmatu izstāde “Viena ota dzejoļos”.

Informācijai:
Vita Ozola