Vasarā Pārventas bibliotēkā notiks latviešu valodas nodarbības pieaugušajiem un bērniem

Facebook_ieraksts

13. jūnijā plkst. 10 Pārventas bibliotēkā, Tārgales ielā 4, notiks pirmā latviešu valodas praktiskā nodarbība pieaugušajiem „Valodas kafejnīca”, kas paredzēta, lai uzlabotu latviešu valodas saziņas prasmes. Šādas „Valodas kafejnīcas” Pārventas bibliotēkā notiks reizi nedēļā līdz 29. augustam. Ja būs interese, tad nodarbības tiks turpinātas arī rudenī.

Ideja par „Valodas kafejnīcu” aizgūta Norvēģijā un Zviedrijā, kur bibliotēkas darbinieki un vietējie sabiedrības locekļi iesaistās darbā ar cittautiešiem, lai palīdzētu viņiem labāk apgūt valsts valodu un integrēties sabiedrībā. Daudziem cilvēkiem pietrūkst vietas, kur varētu tikties, lai kopā praktizētu latviešu valodu. Piedāvājums ir bez maksas un nav nepieciešama iepriekšēja reģistrācija. Piedalīties var jebkurš, kam ir minimālas latviešu valodas zināšanas (A1, A2 līmenis).

Augustā latviešu valodas nodarbības tiek plānotas arī skolas vecuma bērniem un jauniešiem. Tām ir dots skanīgs nosaukums „Valoda skan dabā”. Nodarbības paredzētas bērniem un jauniešiem, kam latviešu valoda nav dzimtā valoda, kā arī tiem, kas vēlas atsvaidzināt latviešu valodas prasmes pirms jaunā skolas gada uzsākšanas.

Informāciju sagatavojusi:
Solvita Štekerhofa